Kezdőlap » Hírek - Aktuális » A virtuális valóság veszélyei

A virtuális valóság veszélyei

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Második helyezést ért el a Felsővárosi Általános Iskola a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság pályázatán. Solymosi Bettina felkészítő tanár a legnépszerűbb közösségi oldal veszélyeire hívta fel a diákok figyelmét, az adatvédelmi modell tanórának a „Virtuális valóság, valóságos virtualitás” nevet adta, amelyen a gyerekek számítógép nélkül készítettek internetes profilokat.

Mint egy pókháló, úgy köti össze az emberek az internet és a közösségi oldalak. Ezeket a diákok már jól ismerik, viszont egy pályázat keretében a közösségi oldalak veszélyeit is megtanulhatták, valamint azok megelőzését. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság pályázatán az adatvédelem fontossága állt a középpontban. Solymosi Bettina, a Felsővárosi Általános Iskola felkészítő tanára számítógép nélkül mutatta be a diákok számára a rájuk leselkedő veszélyeket.

– Létre kellett hozniuk egy-egy profil oldalt, meghatározott szerepek szerint, például, volt, aki idősebb volt és egy fiatalnak láttatta magát az interneten, vagy valaki szerénynek, vagy vagánynak, kaptak álarcot is a gyerekek, ezzel érzékeltettem, hogy a virtuális valóság mögé elbújnak, álarcot viselnek – sorolta Solymosi Bettina felkészítő tanár.

Ez, az adatvédelmi tanóra második helyezést ért el a pályázaton. A hetedik osztályos gyerekek az órán tanultakat már a valóságban is alkalmazzák.

Solymosi Bettina szerint nagyon fontos, hogy okosan használják a diákok is a közösségi oldalakat, hiszen a legtöbbjük már találkozott bántó üzenetekkel.

Solymosi Bettina

– Szerencsére még súlyosabb veszélyekkel nem találkoztak, de osztálytársi zaklatások, hogy bántották, egy-egy képről olyat mondtak, ami rosszul esett nekik, és maga a kommentelés rész veszélyeiről beszéltünk – fűzte hozzá a pedagógus.

Mivel a gyerekek sok időt töltenek online, Solymosi Bettina a jövőben, más osztályokban is szeretné felhívni a figyelmet az adatvédelem fontosságára.


Tovább az archívumra