Újabb szakaszába lép a Jobbik Valódi Nemzeti Konzultációja. Ezen a héten minden háztartásba eljuttatják kérdőíveiket, melyekben az oktatás, az egészségügy és a korrupció témakörében kérik ki a lakosok véleményét. 2018-ban, kormányra kerülésük esetén pedig ezeket a véleményeket beépítik programjaikba.
Lakossági fórumon tájékoztatja a gyöngyösieket a Jobbik az idén meghirdetett Valódi Nemzeti Konzultációról. Fórumok, szakmai egyeztetések után újabb szakaszába lépett a konzultáció, ugyanis elkezdték postázni a három témakörben elkészített kérdőíveket. Arra kérik az állampolgárokat, hogy az oktatás, az egészségügy és a korrupció témakörében küldjék vissza véleményüket a párt számára.
– Mindenki, aki visszaküldi a kérdőíveket, az lényegében egy leendő kormányprogram megírásában tud részt venni, és én azt gondolom, hogy ez egy nagy feladat, és ebben a nagy feladatban igényeljük a minél szélesebb körű társadalmi vélemény megismerését – fogalmazott Vona Gábor.
Dúró Dóra országgyűlési képviselő az oktatással kapcsolatban kiemelte: a szakmai egyeztetések után is bebizonyosodott, hogy évek óta alulfinanszírozott a magyar oktatási rendszer.
– Míg 2010-ben 68 ezer államilag finanszírozott férőhely volt a felsőoktatásban, 2016-ban már csak 57 ezer. Számos más területről lehet ilyen statisztikákat mondani, amelyek mind az irányba mutatnak, hogy az oktatásra nem befektetésként tekint a kormányzat – mondta.
Dúró Dóra hozzátette: 2013-ban és az azt követő években az OECD országok közül Magyarország fordította a legkisebb összeget az oktatásra.
Mint Rig Lajos egészségügyi szakpolitikus elmondta: a felsőoktatási intézmények mellett a kórházak is nehezen tudnak gazdálkodni, sok helyen még az alapvető eszközökből is hiány van, ezért került be a Jobbik programjába az egészségügy témaköre.
– 500 milliárdból felújították a kórházakat kívülről, egy-két kórházba új műszer került, viszont, hogy ha átlépünk a küszöbön, akkor nem 21. századi, hanem 20. század eleji, vagy 19. század végi körülményekkel találkozhatunk – vélekedett.
Rig Lajos szerint a gyöngyösi kórház azonban nem tartozik ezek közé. A Jobbik a tapasztalatok és a kérdőívek összegzése után módosító javaslatokkal fordulhat majd az Országgyűlés elé.