„Fogadjuk el sérült társainkat!” – ezzel a jelmondattal rendezte meg ünnepélyes gálaműsorát és rajzkiállítását a Gyöngyösi Petőfi Sándor Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény a Mátra Művelődési Központban. A Fogyatékosok Világnapja alkalmából megtartott eseményen felléptek az intézmény növendékei, és a gyöngyösi Gyöngyszem Zenekar is bemutatkozott. Az ünnepséget követően egy Jótékonysági Gálaestet is rendeztek, melynek bevételét fogyatékkal élő gyerekek fejlesztésére fordítják majd.
„Elfogadni, nem ítélkezni, segíteni” – ez a Fogyatékosok Világnapja legfőbb üzenete, valamint a Petőfi Sándor Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményé is, mely már hosszú évek óta igyekszik ezt nyomatékosítani az emberekben, egyebek mellett azzal is, hogy ilyenkor saját növendékeik készülnek egy repertoárral a nagyközönség számára.
Hiesz György polgármester, köszöntőbeszédében azt is kihangsúlyozta: a fogyatékkal élő gyermekekkel foglalkozó pedagógusoknak is köszönetet kell mondani.
– Minden tiszteletem azoké, akik ilyen gyerekekkel foglalkoznak, azokkal a pedagógusokkal, nevelőkkel, technikai személyzettel, akik ilyen pici emberpalántával naponta, szeretettel, odafigyeléssel, gondoskodnak, nevelik őket – fogalmazott.
Fontos, hogy a szűkebb környezet is megismerje, és elfogadja a tanulókat, illetve a családokat, sikernek tartják, hogy mára már egyre inkább elfogadottabb a fogyatékkal élők jelenléte.
– Azt gondolom, hogy itt Gyöngyösön már eléggé jó szinten áll ilyen szempontból a társadalom. Sokkal inkább elfogadóbbak, nyitottak felénk, és a gyermekeinket az épek közé minden rendezvényre hívják, várják és örömmel fogadják – mondta Daru Éva Katalin intézményvezető.
Az ünnepségre, zenés-táncos produkciókkal, hógolyótánccal, valamint zongora-és furulyajátékkal készültek a gyerekek.
Idén először a gyöngyösi Gyöngyszem Zenekar is tiszteletét tette a rendezvényen, továbbá Szőke Mihály is, aki jelnyelven mondott mesét a jelenlévő gyerekeknek. A gálaműsort követően Jótékonysági Estet rendeztek, melynek bevételét a fogyatékkel élő gyermekek fejlesztésére fordítják.