Szíves párnák, szíves bögre, szinte megszámlálhatatlan a lehetőség, mennyi mindent lehet ilyenkor szívvel feldíszíteni, hogy Valentin-napi ajándékot kreáljunk, vagy vásároljunk. Szinte kivétel nélkül azt érzik a virág,- és ajándékboltok üzletvezetői, hogy megnő Bálint-napon a forgalom, főként a fiatalok vásárolnak a szerelmüknek. Aki azonban szingliként tölti a napot, meglepheti bármely szerettét, hiszen Valentin nap nem csak a szerelem, hanem a szeretet ünnepe is.
Pirosba öltöztetett kirakatok, szíves bögrék, plüssállatok. A virág és ajándékboltok is felkészültek a Valentin napra, szinte nincs olyan tárgy, amelyet ne tehetnénk Bálint napi ajándékká. Mégis a hagyományos meglepetés a virág, ezen belül pedig a vörös rózsa- ám mint a Nápolyi című műsorunkban megtudtuk, nem csak a vörös rózsa jelképezi a románcokat.
– A tavaszi virágok, ami szintén a bimbózó szerelmeket, a kapcsolatokat, az újjáéledést szimbolizálja, tehát egy tavaszi virágcsokor ugyanolyan szép, vagy egy tavaszi jácint, tulipán, mint hogyha egy szál rózsát vinnénk – sorolta Vincze Tünde virágkötő.
Bár nem ritka, hogy a férfiak is virágot kapnak Bálint-napon, sokan keresnek különböző ajándékokat is, hogy kifejezzék párjuk iránt érzett szerelmüket.
– Szíves párnáknak a forgalma ilyenkor jobban megnő, a bögrék, ezeket az ördögös bögre, Valentinos bögréket visznek, szalvétákat nem visznek ilyenkor, díszítéseket, Valentinra kidíszítik ilyenkor a lakást – mondta Ecsedi Gábor, a Delfin Ajándék üzletvezetője.
Az évek múlásával egyre inkább azt tapasztalják az üzletvezetők, hogy nem csak a párok, hanem a családtagok is szívesen lepik meg egymást ezen a napon.
Sokan úgy látják: a nem magyar ünnep csak reklámlehetőség az üzleteknek és nem ünnepelnek, viszont a fiatalok szívesen lepik meg egymást.
Valentin-nap ünnepe a kilencvenes évek idejétől kezdett elterjedni hazánkban, nevét pedig az angolszász Valentine’s Day nyomán Valentin formájában vettük át.