Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Emléktúra

Emléktúra

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Kossuth Zsuzsanna születésének 200. évfordulója alkalmából, a Bugát Pál Kórház, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Heves Megyei Szervezete, illetve a Magyar Ápolási Egyesület Heves Megyei Szervezete közösen, rendezvénysorozattal tisztelegnek a legelső katonakórházak szervezője, az 1848-49-es szabadságharc főápolónője előtt. A sorozat záró eseménye egy Emléktúra volt, mely Mátraházáról indult a kékestetői kilátóhoz.

Csodálatos környezet, lufi eregetés, fotózkodás, és nagyszerű hangulat. Ez jellemezte azt az emléktúrát, melyet Kossuth Zsuzsanna tiszteletére rendeztek meg a szervezők. A 200 évvel ezelőtt született főápolónő emlékére létrehozott rendezvénysorozat befejező eseménye volt a Mátrai túra.

– Ez egy éves programnak az utolsó állomása volt. Kossuth Zsuzsanna születésének 200. évfordulójára alítottunk össze egy rendezvénysorozatot, és ennek a rendezvénysorozatnak volt az utolsó rendezvénye, állomása ez a mai túra – ismertette Jakabovits Ferencné, a Bugát Pál Kórház ápolási igazgatója.

A túra megszervezésére Előházi Irént, a tapasztalt túrázót és elnökségi tagot kérték fel. Az útvonal kijelölésének fő célja volt, hogy a túra egy könnyen végig sétálható, lankásabb részen legyen, hiszen a társaság egybetartása volt a legfőbb szempont.

– Különböző osztályokról jöttünk, különböző intézményekből jöttünk, ha még nem is vagyunk sokan, de azért egy pár intézmény képviselteti magát. Közelebb kerüljenek egymáshoz az emberek, ez is volt a célom, amikor a felfelé jövetet meghatároztam – magyarázta a szervező.

A túra végén a csoportról közös fotó is készült a Kékestetői csúcskővel, majd rövid megemlékezést tartottak, és kék lufik eregetésével adóztak az egykori főápoló emlékének. Ezt követően a szervezők egy hagyományos, ám annál inkább laktató finomsággal várták a résztvevőket: zsíros kenyérrel és forró teával.

A szervezők elárulták, hogy az emléktúrát a következő években is szeretnék újra megrendezni.


Tovább az archívumra