Múlt héten tartotta ülését a gyöngyösi képviselő-testület. A legfontosabb döntéseket Fogadóóra című műsorunkban összegezte Hiesz György polgármester, Kévés Tamás alpolgármester, valamint Kiss Tivadar, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője.
Az önkormányzat pályázati forrásból szerette volna felújítani az Epreskert úti óvodát. A pályázat nem nyert, de a testület az önerőre szánt pénzt az intézmény korszerűsítésére költötte.
– Ezen felül is van még egy utolsó simítás, ami megint jó pár 10 millió forintba kerül. A nyílászárók cseréje a régi épületen, tetőcsere, fűtés, tehát van még munka. De mostmár az óvoda olyan élhető lesz. Kap egy korszerű kazánt, kap egy új vizes blokkot, egy melegedő helység lesz, lesz egy külön foglalkoztató helység, nem kell hidegben átmenniük az óvodából a tornaterembe – részletezte Kévés Tamás.
A képviselő-testület döntött arról is, hogy a város részt szeretne venni a várhatóan 2018-ban induló brüsszeli pályázatokon, amik a zöldenergiát helyezik előtérbe.
– Hogyha ezt a Mátra andezit, bazalt rétegét átfúrnánk, kétezer méter durván, akkor alatta egy olyan vízadó réteg van, ami már ott 100 fokot megközelíti, teghát valahol a 60 és 100 fok között van és nagy bővízű lehetőségek vannak. Ez nagyon jó lenne távfűtés szempontjából, gázt váltana ki, tehát ez tényleg egy zöld programhoz igazodik, és ez lenne a város első brüsszeli pályázata – magyarázta.
Sok 10 ezer fő fölötti magyar település, köztük Gyöngyös sem tudta teljesíteni azt az uniós csatlakozáskor tett előírást, hogy határidőre csatornahálózattal látja el az ingatlanokat. A kormány központilag döntött ezeknek a településeknek a támogatásáról, ami tartalmazza a szennyvíztelep rekonstrukcióját és a hibás szakaszok cseréjét is.
– Az eredeti 1,2 milliárd forint volt az alap kiindulási összeg. A pályázatok beérkezése után derült ki, hogy ez lényegesen több, műszaki tartalmat megvizsgálva és az igazságügyi szakértői véleményezés után emelték meg ezt az összeget 2,2 milliárd forintra. Én azt gondolom, hogy örülni kell ennek, mert ez nagyságrendi fejlesztést okoz a városnak, tehát reméljük, hogy minden szennyvíz-problémánk megoldódik ezzel – jelentette ki Kiss Tivadar.
Első fordulóban tárgyalta a testület a városmarketing-tervet is, melynek célja, a kommunikáció javítása, a fiatal lakosság elvándorlásának megállítása, valamint a turisztikai fejlődés elősegítése. Az anyag második fordulóban decemberben kerül a testület elé.