Négyzetméterenként hatvan forinttal kevesebbet kell fizetni a családi házakkal azonos helyrajzi számon lévő garázsok után jövőre Gyöngyösön. A képviselő-testület novemberi ülésén a helyiadó-rendelet módosítása mellett megkezdte a 2018-as költségvetés előkészítését is.
A költségvetési koncepció első fordulós tárgyalásával megkezdődött a 2018-as büdzsé tervezése Gyöngyösön. Az önkormányzat továbbra is takarékos gazdálkodásra törekszik, hiánnyal és hitelfelvétellel nem tervez, és jövőre is igyekszik majd kihasználni minden pályázati lehetőséget. Az előterjesztés tárgyalása során több képviselő és bizottság javaslatára az is bekerült a koncepcióba, hogy jövőre a fejlesztési kiadásokat a 2017-essel megegyező mértékben tervezze meg a pénzügyi és költségvetési igazgatóság.
A képviselő-testület két ponton változtatott az önkormányzat helyiadó-rendeletének építményadóról szóló bekezdésén. Az egyik változás a garázsokkal rendelkező családi házakra vonatkozik: 2018-tól a családi házakkal egy helyrajzi számon szereplő gépkocsitárolók után az eddigi 360 forint helyett négyzetméterenként 300 forint lesz az adó éves mértéke. A másik változtatás egy törvényi kötelezettség miatt került be a helyiadó-rendeletbe. A településkép védelméről szóló jogszabály szerinti reklámhordozók után ugyanis kötelező jelleggel adót kell fizetni, amely az építményadóba kerül beépítésre. A testület döntése értelmében az ingatlanokon elhelyezett reklámhordozók után fizetendő adó mértéke évi 3000 forint lesz 2018 január elsejétől.
A képviselő-testület napirendjén szerepelt a helyi járatú autóbuszközlekedés biztosításáról szóló szerződés meghosszabbításáról szóló előterjesztés, de a grémium a decemberi ülésre halasztotta a döntést. A KMKK Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt-vel kötött megállapodás december 31-ig szól, és várhatóan egy évvel hosszabbítja majd meg az önkormányzat, amely korábban egyeztetéseket kezdett a menetrend átalakításáról. A decemberi előterjesztés valószínűleg járatszámcsökkentési javaslatot is tartalmaz majd, mert sok járat kihasználatlanul működik, a jelenlegi sűrűséggel pedig évente 80-100 millió forintjába kerül az önkormányzatnak a szolgáltatás fenntartása.