Stiller János és Stiller Kálmán neve ma már nem mond sokat a legtöbb gyöngyösi számára. A most megjelent Stillerek című könyv – melynek bemutatóját a Vachott Sándor Városi Könyvtárban tartották – ezen kíván változtatni. Fülöp Lajos és Lisztóczky László közös munkája egy sorozat első darabja, mely a „Mozaikok Gyöngyös Művelődéstörténetéből” címet viseli.
A szerzőpáros az elmúlt években számos más kötetet jelentetett meg közösen. A Stillerek című legújabb könyvük, mely válogatást ad Stiller János és Stiller Kálmán írásaiból, egy új sorozatnak első darabja. Fülöp Lajos és Lisztóczky László elsődleges célja az volt, hogy feltámasszák a régmúlt korok értékeit, és megismertessék az olvasókat a város olyan nagyságaival, akikről esetleg még nem is hallottak.
A könyvből kiderül, hogy Gyöngyös történetében a gazdasági felemelkedést mindig szellemi felemelkedés kísérte. Ennek egyik főszereplője volt a ferences rend, melynek képviselője volt Stiller János Bernardin.
Stiller János turisztikai íróként is maradandót alkotott. Az 1909-ben megjelent Mátrai és gyöngyösi kalauz egyik szerzője volt. A másik Stiller, Stiller Kálmán sem tett kevesebbet Gyöngyös múltjának megismeréséért, mondta el a könyv másik szerzője, Lisztóczky László.
Ám az olvasók nemcsak szakirodalomként tekinthetnek a Stillerek című kötetre, hanem mint sok érdekes ismeretanyagot tartalmazó ugyanakkor, egyben mégis szórakoztató és olvasmányos könyvre. A tervek szerint ilyen lesz a sorozat következő kötete is, mely Bán Imre munkásságát dolgozza majd fel.