Négyszázezer forintot nyert a Fecske Úti Tagóvoda a „KÖSZ” elnevezésű pályázatnak köszönhetően, ennek részeként a Mátrafüredi Erdészeti Szakgimnázium 15 tanulója látogatott el az intézménybe és ismeretterjesztő játékokat hoztak a kicsiknek. Emellett a Föld napjához kapcsolódóan, az év madarával, gyógynövényével és fájával ismerkedhettek meg az ovisok.
Az év fája a virágos kőris, gyógynövénye pedig a levendula – ebben a témakörben szerveztek programokat a Fecske Úti tagóvodásoknak a Föld napjához kapcsolódóan a minap.
– A fának a hasznáról, fából készült használati tárgyakat ismernek meg a gyerekek, az év gyógynövénye a levendula, ez nagyon jól adja magát, hogy a különböző fűszer és gyógynövényeket megismertessük a gyermekekkel. Ízüket, illatukat, tapinthatják, teát készítettünk belőle illetve sajtkrémbe kevertünk különböző fűszernövényeket – sorolta Tőzsér Lajosné, tagóvoda-vezető.
Itt pedig a vándorsólyom tulajdonságaival ismerkedhetnek meg a kicsik – nem véletlenül, hiszen ez az év madara.
A gyerekek pedig nagyon is tisztában vannak ennek a napnak a jelentőségével.
A nap különlegességét adta, hogy a Mátra Erdészeti Szakgimnázium 15 tanulója is ellátogatott az intézménybe egy nyertes pályázatnak köszönhetően.
– A Mol Új Európa Alapítvány és az Oktatáskutató Fejlesztő Intézet együttműködésében pályázatot írtak ki, amelynek a célja, hogy szakközépiskolás diákok az iskolai közösségi szolgálatukat valamely nonprofit szervezetnél letölthessék. Mi is pályáztunk erre és 400 ezer forintot nyertünk. Ezt a gyermekek utaztatására fogjuk fordítani, erdei óvoda programunkon – jelentette be a tagóvoda vezetője.
A középiskolások hasznos, és játékos feladatokat hoztak az ovisoknak.
– Az iskolának már sokkal régebben is volt kapcsolata az óvodával, korábban is volt ilyen együttműködés és ugye most jelenleg a diákjaink a közszolgálat teljesítése keretében vannak itt és nagyon jónak találjuk, hogy a szabadidejükben ilyen hasznos elfoglaltságot találtak maguknak. A kisgyerekek a nagyobb gyerekektől tanulhatnak a szakmáról, nagyon érdeklődőek, nagyon segítőkészek – vélekedett Szabó Andrea, a Mátra Erdészeti Szakgimnázium szakmai tanára.
A gyerekek nagyon élvezték ezt a napot, olyan játékokban vehettek részt, amelyek környezettudatosságra nevelik őket. A gyógynövény-felismerésen túl, kirakó és puzzle is várta a jelenlévőket, és azt is megtanulták, hogy miért fontosak a fák.