Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Projektzáró

Projektzáró

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Az Önkormányzatok Mátrai Szövetsége, valamint a Belügyminisztérium közös rendezvénysorozatot indított, melynek záró projektjét a mai napon tartották Abasáron. A program keretében három alkalommal találkoztak a szakemberek. Az egyeztetések alkalmával azt kívánták körbejárni, hogy a tagtelepülések milyen elvárásokkal élnek a szövetség irányába, egy jövőképet és az ehhez kapcsolódó gyakorlati lépéseket fogalmaztak meg a workshopok alkalmával.

Három fontos kérdéscsoportra keresték a választ az elmúlt 3 rendezvényen a projektben résztvevő szakemberek: az egyik az Önkormányzatok Mátrai Szövetségének jelenlegi tevékenysége, a másik a közös fejlesztések és jövőbeni célok, és végül az eredményes együttműködés.

– Ha dolgozik az ember, meg kell nézni, hogy mit szeretne csinálni, ha nagyobb egységet képvisel, hogy hová szeretne eljutni, és hogy legyen értelme, és az együttműködésnek eredménye, ahhoz elemezni kell időnként azt, hogy mi az, amit csinálunk, mi az, amit gondolunk és jó irányba megyünk-e. Csupán ez volt az oka annak, hogy kihasználjuk ezt a lehetőséget és felmérjük, hogy hová szeretnénk eljutni – a Mátra települései – együtt közösen és hogy milyen teendőink vannak ebben – magyarázta a szövetség elnöke, dr. Lénártné Benei Anikó.

Hozzátette: bíznak abban, hogy a polgármester-társak segítségükre lesznek ebben a folyamatban. Kiemelte: szeretnének a különféle civilszervezetekkel és vállalkozókkal is együttműködni.

A programsorozat a végéhez érkezett, a mai napon Abasáron, bemutatták és megvitatták a cselekvési tervet.

– Jelenleg már abban a fázisban vagyunk, amikor az alkalmazott kutatások eredményeire építve dolgozunk tovább és dolgozunk ki módszertanokat, útmutatókat, tehát gyakorlati sillabuszokat, amik segítséget nyújthatnak az önkormányzatoknak, és végtelen sok rendezvényt, annak érdekében, hogy ezt a továbbadást, ezt a disszeminálást meg tudjuk valósítani – fejtette ki Számadó Róza, a BM főosztályvezetője.

Kovács István Vilmos, a Nemzetközi és Innovációs Igazgatóság vezetője arról beszélt, hogy hogyan lehet tudatos egy település, valamint milyen innovációs lehetőségek vannak.

– Közel 50 település kezdett el együtt gondolkodni azon, hogy hogyan lehetne megmozdítani a településeket, egy dinamikusabb fejlődési pályára állítani és kihasználni például a turizmusban lévő lehetőségeket, tehát egymástól való tanulásban is tudatossá érdemes válni és akkor új lehetőségek nyílnak majd meg – vélekedett.

Az 5 pontból álló cselekvési terv része egyebek mellett a közös természet- és településvédelmi stratégia előkészítése, a turisztikai fejlesztések és szakmai tréning a polgármesterek részére.


Tovább az archívumra