Tombol

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Az átlagosnál hűvösebb és csapadékosabb kezdés után július végén megérkezett az igazi nyár Magyarországra. A hőmérséklet több mint egy hete 30 fok felett van nap közben és a hőség a következő napokban tovább fokozódik. A meleg próbára teszi még az egészséges szervezetet is, ami miatt országszerte és városunkban is megnőtt a hirtelen rosszullétek száma. Az előrejelzések szerint a kánikula még legalább két hétig tart, felfrissülést pedig csak egy-két nyári záportól remélhetünk majd.

Van, aki napernyővel, más klímával és lehúzott redőnyökkel próbálja hűvösen tartani a lakását a nyári hőségben. Holnapig első, csütörtöktől pedig már másodfokú hőségriasztás lesz érvényben térségünkben is. Július vége óta a hőmérséklet nap közben a legmelegebb órákban meghaladja a 30 fokot. Ez pedig megterheli a szervezetet.

– Megnövekedett itt a kórházban a betegek száma. Vesebetegségek, szívbetegek, ideg betegséggel szenvedő emberek, illetve a tüdőbetegségeknél is előfordulnak komoly problémák. Miért? Mert hol száraz, hol párás a levegő és ez problémákat okoz – magyarázta Dr. Assani Omar, a Bugát Pál Kórház orvos-igazgatója.

A légkondicionáló megfelelő használatával elviselhetőbbé tehetjük munkahelyünk, vagy lakásunk hőmérsékletét, ám a túl hidegre állított hőfok és a huzat meghűlést okozhat. Ilyenkor külön figyelmet kell fordítani a megfelelő folyadékbevitelre is.

– Általánosságban azt lehet mondani, hogy az emberek nem figyelnek a folyadékfogyasztásra. Úgy gondolják, hogy ők eleget isznak. Amikor rákérdezünk egy betegnél, hogy mennyi folyadékot ivott, akkor azt mondja, hogy sokat. Ez mit jelent? Két poharat. Ez nagyon kevés. Nagy általánosságban azt szoktuk mondani, hogy 2 litert fogyasszanak az emberek, de nem nyáron. Nyáron akár lehet 4-5 liter is attól függően, hogy mit csinál – tette hozzá a szakember.

Az Országos Mentőszolgálat közleményben tájékoztatta televíziónkat arról, hogy a nagy hőség miatt az elmúlt 24 órában 3000 esetet láttak el a mentősök országszerte, ami közel 15%-kal több az átlagosnál.


Tovább az archívumra