Szakmai workshopot tartottak a Gyöngyösi Károly Róbert Campuson az agrárinnovációt segítő kutatásokról. Az eseményt a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezték meg, ahol szó esett a legújabb eredményekről, változtatásokról és aktuális problémákról.
November a Magyar Tudomány hónapja és ennek keretében a Gyöngyösi Károly Róbert Campus több olyan nemzetközi és hazai tudományos rendezvényt is tart, amelyen bemutatják az elmúlt egy év legfontosabb kutatási eredményeit.
– Egy ilyen éppen ez az agrárkutatásunk, amely Kompolti, Tass-pusztai helyszínnel egy Európai Uniós EFOP-os pályázat keretében zajlik. Az elmúlt 1 évben már tényleg látványos eredményeket értek el a kollégák és ezeknek a disszeminációja lesz a mai alkalommal – tudatta Dr. Bujdosó Zoltán, az EKE, Gyöngyösi Károly Róbert Campus főigazgatója.
„A termőföld megbecsülése, ésszerű és fenntartható használata, megóvása, az életminőség javításának egyik feltétele, ami össztársadalmi érdek.” – Ezzel az idézettel kezdte előadását Fodor László, aki a talajról, mint természeti erőforrásról beszélt a hallgatóságnak.
– A hallgatóknak mindig a legkorszerűbb ismereteket kell továbbítanunk természetesen minden tantárgynak, minden tudományterületnek megvan az alap tematikája, de az a jó, hogyha a hallgatók mindig a gyakorlatban a legújabb megoldásokat hallják – szögezte le dr. Fodor László dékán.
Az eseményen részt vettek azok a cégek, amelyekkel közös kutatásokban vesznek részt. Beszámoltak új lehetőségekről a tápanyag-gazdálkodásban és a növénytáplálás terén, valamint szó esett a baktérium trágyák alkalmazásáról is.