A Kalandozás a tudományban előadássorozat részeként, aA férivá válástól a temetésig” címmel élménybeszámolóval tarkított előadást tartott, az afrikai népek mindennapjairól, Dr. Valiskó Gyöngyi, hátizsákos világutazó a Mátra Múzeumban. Az előadáson a jelenlévők az utazásokhoz szükséges egészségügyi tanácsokat is kaptak, láthatták, hogy milyen szertartások élnek mai napig az afrikai törzseknél, valamint, hogy mi a fő különbség Kelet- és Nyugat-Afrika között.
Valiskó Gyöngyi több mint 30 éve indult el először önállóan hátizsákkal világot látni, azóta 112 országba jutott el, van, ahová úgy hozta az élet, többször is. Így volt ez Afrikával is, ahol 26 országban járt az elmúlt években. A magányos bolyongó című utazó blog írója, Kenyai utazása során szeretett bele a földrészbe, és a kevesek által ismert Elefántcsontpartot szeretné közelebb hozni a közönséghez, az országot, ahol az ősi rítusok még mindig a napi élet részét képezik.
Elefántcsontpart a 60-as évekig francia gyarmat volt. Jelenleg a világ legnagyobb kávé és kakaó exportőre. A lakosság 60%-a mezőgazdaságból él. Egészségügyi szempontból fontos, hogy csak az előírt védőoltásokkal látogassuk az afrikai országot- hívta fel a figyelmet Valiskó Gyöngyi.
Emellett még általánosságban elmondható, hogy egy ilyen út során, arra kell figyelni, hogy mit eszünk és iszunk. Csakis palackozott vagy fertőtlenített vizet igyunk, ételt pedig kizárólag frisset fogyasszunk, így elkerülhető, hogy bármi fertőzést is elkapjunk – tette hozzá a világutazó, blogger. A táj és az állatvilág változatossága miatt azonban még mindig az egyik legérdekesebb és élménydúsabb turista célpont az afrikai kontinens.