Pedig a 2008-ban alakult táncegyüttes több mint háttértáncosok csoportja. Egytől egyig a Táncművészeti Egyetemen végzett fiatalok alkotják, akik virtuóz tánctudásukkal már sok embert elkápráztattak. Legutóbb a gyöngyösieken volt a sor.
Magyaros ritmusok a Presidanece Company előadásában. A kétszer ötvenperces produkció a tánc, a zene és a cirkusz elemeit felhasználva invitálja nézőit egy felejthetetlen utazásra. A vezető táncos, Vári Bertalan röviden így foglalja össze a lényeget: más ritmust ver a szívünk, más ritmusra jár a lábunk! Ez a Hungarythm
A produkció nemcsak a belső értékeiben, de külsőségeiben is azt sugallja, hogy itt teljesen másról van szó, mint a megszokott, közhelyes “magyar” értékek sulykolásáról. Ám ez az eredetiség sem mentette meg a 2008-ban indult, s mára valóban komoly sikereket a háta mögött tudó táncegyüttest attól, hogy a színfalak mögött szép csendben kettészakadjanak. Vári Bertalan és a táncosok úgy döntöttek, külön úton folytatják
Méghozzá Vári Dance néven. Az, hogy jó döntés volt-e a szakítás, most még nem tudható, de tény, hogy komoly erkölcsi tartalékai vannak a csapatnak. Jelzi ezt, hogy a Presidance Company-ra lekötött előadásokat, így a Hungarythm-et is év végéig változatlan felállásban játsszák.
A Presidance Company Zsuráfszki Zoltán koreográfus és Baranyi Balázs művészeti vezető irányításával pedig 2012-től a hagyományos, eddig bevált vonalat viszi tovább. Annál is inkább, mert az együttes nem kevesebbre készül, mint hogy a külföldet meghódítsa. Erre pedig az eddigi – legutóbb például brüsszeli és mexikói – sikerek jó alapot adhatnak.
Borbándi Erik