A város legfontosabb, katolikus alapon működő kulturális és karitatív szervezete az évfordulót jubileumi szentmisével, majd ezt követően emléküléssel és kulturális programokkal ünnepelte meg.
A Kolping-mozgalom egyik legfontosabb feladata, hogy tagjaival mélyebben megismertesse a keresztény értékeket, s ezáltal tettekre serkentse őket. Ebben alapvető útmutatás Kolping Adolf életpéldája és műve. Misóczki Lajos a jubileumi emlékülésen róla, valamint a Kolping Egyesület elődjének számító, Gyöngyösön több mint 80 évig működő Katolikus Legényegylet történetéről emlékezett meg. Kolping szellemi hagyatéka azonban ma is élő.
Az egyesület működésének első időszakában a kultúra támogatása kapott nagyobb hangsúlyt. Ezt jelezte számos civil csoportnak a Kolping Egyesület égisze alatt való létrejötte. Mára a szociális problémák előtérbe kerülésével az oktatásra helyeződött a hangsúly, melyet a Kolping Szakiskola lát el. A fontosnak tartják továbbá a karitatív munkát és a lelki gondozást, de anyagi helyzetükhöz mérten a kulturális programoknak és a művészeti csoportoknak is otthont szeretnének adni továbbra is a Kolping Házban.
Borbándi Erik