Farsangra hangoló kiállítás nyílt a Mátra Művelődési Központban. A legismertebb álarcos, jelmezes alakoskodás, a híres a mohácsi busójárás hangulatát idézi meg a fényképekkel színesített busómaszk kiállítás, melyet a farsang heteiben tekinthetnek meg a látogatók.
Igazi hamisítatlan mohácsi sokác népzenével nyílt meg a busó kiállítás a Mátra Művelődési Központban. A Mladi Orcestra a helyi zenei hagyományokat őrző mohácsi fiatalokból alakult. A baranyai város hagyományait őrzi Prókai György busómaszkfaragó népi iparművész is, akinek munkái a kultúrház galériáján láthatók. Az alkotó 6 éves kora óta minden farsangkor beöltözik busónak, maszkokat pedig 1995 óta készít rendszeresen. Ezeket ma már nem csak idehaza keresik.
A mester a megnyitón elmondta: a maszkok minden esetben magukon viselik készítőjük egyéniségét, stílusát. Rá ezek vidám maszkok jellemzőek. Szökőcs Béla képein viszont más maszkkészítők munkái is feltűnnek. A fotós ugyan már 40 éve Mohácson él, s 2003 óta rendszeresen fotózza a busójárást, azt mondja, minden évben új, addig nem látott dolgokat fedez fel az eseményen.
Szökőcs Béla az elmúlt években több 10 ezer fotót készített a busójárásról. Úgy véli azonban, a turisták özönében egyre nehezebb jó és hiteles képeket csinálni. A báránybundába öltözött, kereplőkkel felszerelt busókkal nem csak a farsang vasárnapi felvonuláson lehet találkozni, ezért a mohácsiak azt javasolják, hogy a hatnapos eseménysorozat többi napján látogasson el hozzájuk az, aki busót akar látni.