Rendelet-változtatásokról döntöttek a képviselők
A nyári szünet előtti utolsó ülésén közel negyven előterjesztést tárgyalt meg a gyöngyösi képviselő-testület, amely több önkormányzati rendeletet is módosított. A polgármester a GYAK-nak megszavazott 10 millió forintos támogatás kapcsán kijelentette: élni fog a törvény adta vétójogával.
A képviselő-testület módosította környezetvédelmi rendeletét, ezzel pedig az égetésre vonatkozó szabályokat. Július elsejétől égetni -csak a kerti munkákhoz kapcsolódó időszakban – az 500 m2-t meghaladó méretű kertes lakóingatlanokon, valamint azokon az ingatlanokon lehet, amelyekről nem szállítják el a hulladékot.
A képviselő-testület módosította a műemlékingatlanok felújításához igényelhető támogatások szabályait, így azokra július elsejétől egységes támogatási rendszer vonatkozik. Az új szabályozás célja, hogy a város műemlék-épületei megszépüljenek, függetlenül attól, milyen tulajdonban vannak.
A képviselő-testület első fordulóban tárgyalta a város új sportkoncepcióját és a 2020-ig szóló gazdaságfejlesztési programját, mindkét dokumentum ősszel kerül újra a grémium elé. A grémium második fordulóban tárgyalta, és el is fogadta az önkormányzat új versenyszabályzatát, amelynek célja, hogy a közpénzek felhasználása átláthatóbb módon és hatékonyabban történjen
A testület hosszasan vitázott a Gyöngyösi Atlétikai Klub támogatásáról. A GYAK 10 millió forintos támogatását a grémium korábban a céltartalékok között szerepeltette, kifizetésének feltételéül pedig a labdarúgócsapat NB III-ban való bennmaradást támasztotta. Ezt a klub nem teljesítette, a testület mégis úgy döntött, hogy felszabadítja a forrást, és kifizeti a GYAK részére a támogatást. Hiesz György polgármester azonban az ülésen úgy fogalmazott: addig nem engedélyezi a támogatás kifizetését, amíg a klub részletes szakmai koncepcióban nem vázolja szakmai elképzeléseit, különösen az utánpótlás-nevelés területén. A testület ugyanakkor jóváhagyta az utánpótlás-nevelésben feladatot vállaló sportszervezetek teremhasználati díjának támogatását. A döntés értelmében az önkormányzat a KLIK-nek fizetendő díjak 80 százalékát vállalja át az egyesületektől.
A testület emellett fejlesztési pályázatok benyújtásáról is döntött: az önkormányzat az Epreskert Úti Tagóvoda fejlesztésére, a Kálvária-partra vezető Dr. Harrer Ferenc lépcső felújítására, a Csalogány utca részleges felújítására és a Kömlei Károly Sporttelep infrastrukturális fejlesztésére kíván pályázni. Az ötven százalékos támogatottságú pályázatok összértéke megközelíti a 85 millió forintot.
A képviselők elfogadták, hogy a polgármester felvegye a kapcsolatot a törökországi Manisa városával testvérvárosi együttműködés előkészítése céljából. A 350 ezres lélekszámú Manisával gazdasági téren is nyílik együttműködési lehetőség.