Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Egy demonstráció keretében petíciót adott át csütörtökön Halmajugra önkormányzatának a Roma Nővédelmi Közhasznú Szervezet a helyi tanoda működését féltve

Egy demonstráció keretében petíciót adott át csütörtökön Halmajugra önkormányzatának a Roma Nővédelmi Közhasznú Szervezet a helyi tanoda működését féltve

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A petíciót átvevő halmajugrai jegyző szerint a tanodát
jelenleg azért nem támogatja az önkormányzat, mert a tanodát üzemeltető
kulturális egyesülettől eddig nem kaptak alapos szakmai és pénzügyi programot.

 

A petíció benyújtói főként a helyi Szebb Jövőért Tanoda
anyagi támogatásáért aggódnak. A szervezet tagjai úgy vélik: a településen a
romák feje felett döntenek a romák sorsáról, s gyermekeik jövőjét féltik. Ha
nincsenek a tanodában a gyerekek, akkor az utcán kallódnak – vélik a szülők.

 

A romák azt is mondják: ők versenyképes tudást szeretnének,
nem csupán hagyományőrzést.

 

A petíciót Pusztai Attila, Halmajugra jegyzője vette át, aki
arról tájékoztatta az Aktuálist: a tanodát jelenleg azért nem támogatja az
önkormányzat, mert a tanodát üzemeltető kulturális egyesülettől eddig nem
kaptak alapos szakmai és pénzügyi programot.

 

A jegyző szerint az ügy még nincs lezárva, s egy
önkormányzati képviselő dolgozik a kérdéses program elkészítésén. 2 millió
forintra idén mindenképpen számíthat az egyesület, s ha benyújtják a szakmai
programot, további 4 és fél millió forintos támogatást nyújt a halmajugrai
önkormányzat a tanodának, amellett hogy egy éve termet és irodát biztosít
nekik.

 

Faragó Zoltán


Az Aktuális napi hírei (2008-03-14 )

Tovább az archívumra