Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Menetrend szerint járnak a vonatok Gyöngyös és Vámosgyörk között

Menetrend szerint járnak a vonatok Gyöngyös és Vámosgyörk között

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Az ország többi vonalán azonban továbbra is kiszámíthatatlan a vasúti közlekedés: ha el is indulnak a szerelvények, nem tudni, eljutnak-e a célállomásra. Negyedik napja sztrájkol a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezte.

Induló vonat a gyöngyösi vasútállomáson. A gyöngyös-vámosgyörki talán az egyetlen vonal az országban, amelyen a negyedik napja tartó vasutassztrájk ellenére menetrend szerint járnak a vonatok. A továbbutazás azonban már nem egyszerű. Találkoztunk olyan utassal, aki Gyöngyöshalászról Hatvanba szeretett volna eljutni, ezt azonban most csak Gyöngyösön keresztül autóbuszos átszállással tudott megtenni.
Az elmúlt négy napban érezhetően növekedett az utasforgalom az autóbuszokon, a Mátra Volán plusz járatokat is indított.
Azt, hogy meddig tart a munkabeszüntetés, nem tudni, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete azt közölte: tagjaik addig nem veszik fel a munkát, amíg megállapodás nem születik a követeléseikről.
A megegyezésre azonban kevés az esély, a MÁV ugyanis jogtalannak tartja a követeléseket. A vasúttársaság tehát nem fizet, a sztrájk miatti kára azonban százmilliós nagyságrendű.
A felek folyamatosan egyeztetnek, megállapodni azonban eddig még az elégséges szolgáltatásról sem tudtak.

Pifkó Tamás


Tovább az archívumra
Hirdetés

Mai műsor

00:00
Képújság
09:00
A csütörtöki adás ismétlése
09:00
Műsorismertetés
09:01
Aktuális - hírek röviden
09:02
Luther Márton élete 3. – Isten tenyerén? - rajzfilm sorozat
09:09
Méhlegelők - filmetűd
09:17
Reklám
09:20
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
09:36
Nappali 1. rész – életmódmagazin - ismétlés
10:02
Reklám
10:04
Nappali 2. rész – életmódmagazin - ismétlés
10:30
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
10:46
Itt vagyunk – Alkotunk és előadunk - dokumentumfilm
11:11
Reklám
11:14
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
11:30
Képújság
18:00
Műsorismertetés
18:01
Aktuális - hírek röviden
18:02
Luther Márton élete 4. – Úton az Úr felé - rajzfilm sorozat
18:15
Molnár Dániel - Trambulin
18:17
Reklám
18:20
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
18:36
Nápolyi 1. rész
19:02
Reklám
19:04
Nápolyi 2. rész
19:30
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
19:46
Nápolyi 3. rész
20:11
Reklám
20:14
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
20:30
Képújság