Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Támogatást a Mátrának!

Támogatást a Mátrának!

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Levélben fordult Vona Gábor, a Jobbik elnöke, és a választókerület országgyűlési képviselő-jelöltje Orbán Viktor miniszterelnökhöz a Mátrában történt fennakadások miatt. Többek között az elavult légkábelek cseréjét szorgalmazza az elnök, hogy egy hirtelen érkező nagy mennyiségű csapadék ne tudjon ekkora károkat okozni az ország legmagasabb pontjain, mint most áprilisban – erről, valamint a jobbik, a politikusok külföldi támogatását vizsgáló törvényjavaslatáról tartott sajtótájékoztatót Vona Gábor Gyöngyösön.

Az elmúlt évek egyik legnagyobb felelőtlensége volt a térséget illetően, hogy a kormány támogatás nélkül hagyta a Mátrát – mondta Vona Gábor,a Jobbik elnöke és a térség országgyűlési képviselő-jelöltje mai sajtótájékoztatóján. Az árpilisi nagy mennyiségű hó hatására kialakult helyzet miatt Vona Gábor a miniszterelnökhöz fordult.

– Úgy érzem, hogy az elmúlt ciklusokban, sőt az elmúlt most már lassan három évtizedben a Mátra, az én szűkebb pátriám, az egy mostohagyerekként kezelt terület volt, mindenki úgy tekintett rá, mint egy fejős tehénre, ami hozza a költségvetési bevételt, a turizmus által és azon természeti és kulturális adottságok által, amivel rendelkezik, de ebbe nem kell invesztálni – vélekedett.

A kormányhoz eljuttatott levélben Vona Gábor azt szorgalmazza, hogy az elavult légvezetékek helyére olyan kábelek kerüljenek, amelyek nagyobb biztonságot adnak a mátrai lakosoknak, amelyek jobban elviselik a szélsőséges időjárást. Az elnök hangsúlyozta: nem ez az első eset, hogy a Mátrát érintő támogatásokat indítványoz.

A sajtótájékoztatón szó esett a párt múlt héten benyújtott törvényjavaslatáról is. Ez azt tartalmazza, hogy az állami vezetők és országgyűlési képviselők külföldi támogatásait vizsgálják ki az átláthatóság miatt. A javaslat szerint a politikusoknak 1989-ig visszamenőleg kellene elszámolniuk azzal, hogy kaptak-e külföldi magánszemélyektől, szervezetektől támogatást.

– Az, hogy valaki külföldről támogatást kap, az önmagában még nem bűncselekmény, vagy semmiféle erkölcsi kivetnivaló nincs benne, amíg az a fajta támogatás, az jól nyomon követhető, és nem olyan jellegű támogatás, ami adott esetben az adott politikai szereplőnek a működését, a döntéshozatalban való részvételét olyan irányban próbálja befolyásolni, ami mondjuk az ország érdekeivel ellentétes – mondta.

A törvényjavaslattal kapcsolatban a Jobbik öt párti egyeztetést is kezdeményezett a jövő hétre.


Tovább az archívumra