Tízszeresére nőtt a kárbejelentések száma Gyöngyös és térségében a szombati ítéletidőt követően- az egyik biztosító társaság felmérése szerint. Az elmúlt 2 napban mintegy 650 kárbejelentés érkezett hozzájuk, főként beázások, vagy az épület, különböző elemeinek megrongálódása miatt. A szakemberek megerősített ügyfélszolgálattal várják a telefonhívásokat, de érdemes minél hamarabb jelezni, és fontos, hogy dokumentálják az esetet.
Beázott plafon, lyukak a redőnyön – ezeket a képeket a hétvégi ítéletidő után készítette egy karácsondi lakos.
Ezen a videón pedig jól látszik, hogy a nagy mennyiségű jég teljesen elveri az autót.
Gyöngyös és térségében többszörösére, megközelítőleg tízszeresére nőtt a kárbejelentések száma az elmúlt néhány napban, a szombati vihart követően – nyilatkozta televíziónknak Szabó Imre főosztályvezető, aki hozzátette: a társaság hétfő reggel óta megerősített ügyfélszolgálattal várja a bejelentéseket.
– Gyöngyös térségéből 650 kárbejelentés érkezett hozzánk eddig a társaságunkhoz. Jellemzően, már akinek káreseménye történt, az be is jelentette, tehát ennél sokkal több már nem várható. A legtöbb kárbejelentés az jégverés és felhőszakadás miatt történt. A kárképek vegyesek – mondta el Szabó Imre, a Groupama Biztosító Szolgáltatási Centrum főosztályvezetője.
– Előfordulnak beázások, és akár a tetőszerkezetnek, akár az épület más elemeinek a rongálódása. Ezek elég vegyes képet mutatnak, bár összegszerűségileg azt mondhatjuk, hogy nagyjából a vagyonkár-rendezés tekintetében átlagosnak tekinthető, tehát ilyen 80-100 ezer forintos átlagosan a károk nagysága, nyilván ennél vannak jóval nagyobbak is, és vannak jóval kisebb összegű károk is – magyarázta.
Fontos tudni, hogy aki még nem jelentette be a kárt, az minél hamarabb tegye meg – erre hívta fel a figyelmet a MABISZ sajtóreferense.
– Ez általában a magyarországi szerződéseknél 2, 3, 3, 5 nap, de azt el kell mondani, hogy a biztosítók akkor sem zárkóznak el a kártérítés megfizetésétől, hogy ha ezt az időkorlátot elmulasztjuk, az azonban nagyon fontos, hogy rekonstruálni lehessen a történteket, tehát ennek érdekében érdemes minél előbb bejelenteni és betartani ezt az időkorlátot – sorolta Gilyén Ágnes.
A szakemberek arra kérik az érintetteket, hogy dokumentálják a károkat, vagyis érdemes 1-2 fényképet készíteni, illetve előzzük meg a további károkat.