Több, Gyöngyöst is érintő költségvetési módosítót is benyújtott a Jobbik elnöke a 2018-as központi költségvetésben. Többek között a régóta várt, nyugati elkerülő útra 1 milliárd forintot javasolt elkülöníteni. Vona Gábor mai sajtótájékoztatóján beszámolt arról is, hogy május 16-án az Európai Bizottság befogadta a Bérunió kezdeményezést, így elindulhat az aláírásgyűjtés az ügyben.
A 2018-as központi költségvetéssel, és a Gyöngyöst, valamint a Mátrát is érintőt költségvetési módosítókkal kezdte mai sajtótájékoztatóját Vona Gábor a Jobbik elnöke. Javaslatai a helyiek életminőségét javítaná, egyebek mellett 1 milliárd forintot javasol elkülöníteni a régóta várt, nyugati elkerülő út megépítésére, 200 milliót a helyi óvodák, és bölcsődék felújítására, a gyöngyösi Nagy-patak hídjainak megerősítésére 100 millió forintot, az autista alapítvány támogatására pedig 50 millió forintot.
– Tettem javaslatot az intermodiális központnak a kialakítására, ugye, amire már, ha jól emlékszem már 1998-ban döntött a képviselő-testület, a védőnői szolgálat felújítására, az orvosi rendelők felújítására, a háziorvosi szolgálatnak a támogatására – sorolta.
Ezeken kívül a Mátrát érintő módosítókat is benyújtott Vona Gábor, a 23-as, valamint 24-es út felújítására, a Mátrai kerékpárút fejlesztésére, és a Felső-Mátra kábelezésére, hogy egy nem várt nagy mennyiségű csapadék se okozhasson az áramellátásban problémát az ott élőknek. A térség az elmúlt időszakban egyébként bőven kapott csapadékot, ezért a miniszterelnökhöz fordult, és arra kérte, hogy tisztességes kárrendezés valósuljon meg.
A mai sajtótájékoztatón a párt elnöke kiemelte: elindulhat az aláírásgyűjtés a bérunióval kapcsolatban, hiszen Május 16-án az Európai Bizottság befogadta a kezdeményezést.
– Az elmúlt 13 évben a számok is azt mutatják, hogy a magyar bérek, még, hogy ha nőttek is, látszólag, a vásárlóértékük tekintetében, vagy akár a Nyugat-európai bérekhez mérve őket, sajnos nem növekedtek olyan mértékben, mint, amit a gazdaság indokolhatott volna, egyszerűen a német bérek és a magyar bérek közötti szakadék nem csökkent, hanem nőtt – tette hozzá Vona Gábor.
A csatlakozott tagállamoknak egy év alatt egymillió aláírást kell összegyűjteniük, Magyarországnak kevesebb, mint 18 ezret. A gyöngyösi testület egyébként támogatta a kezdeményezést.