Elsősegély-tanfolyamon vettek részt a Dobó Úti Bölcsőde dolgozói. A bölcsődevezető szerint, mivel a gyerekek örökmozgók, szinte lehetetlen folyamatosan szemmel tartani őket, ezért előfordulhatnak kisebb-nagyobb balesetek, így fontos, hogy a dolgozók azonnal tudják, mi a teendő.
Az országos mentőtiszt az alapoktól kezdve tanított elméletet, de a résztvevők gyakorlatban is feleleveníthették például a Heimlich fogást, és az újraélesztést.
Mellkasmozgást ellenőriz és légzést hallgat a mentőtiszt, aki elsősegély tanfolyamot tartott a Dobó Úti Bölcsőde dolgozóinak. Mivel gyermeknap után a kicsik már otthon voltak, a gondozók úgy döntöttek, sosem árt ismételni a tudást, így elméletben és gyakorlatban is átvették az elsősegélynyújtás alapjait.
– Itt, a bölcsődében is sajnos előfordulnak kisebb-nagyobb balesetek, és szeretnénk erre úgy felkészülni, hogy míg a mentő, vagy éppen segítség, olyan segítség nem érkezik, hogy szakszerű segítség, addig szeretnénk mi is ellátni azokat a gyerekeket, akik esetleg balesetet szenvednek – magyarázta Debrei Andrásné bölcsődevezető.
A tanfolyamon természetesen kifejezetten a gyermekeket gyakran érő balesetekre is rátértek. Mint elmondták: szerencsére végzetes eset még nem történt, de előfordult már csonttörés, gyakoribb viszont, hogy a kicsik elesnek, és felhorzsolják a bőrüket.
– Azok a félelmetesebb balesetek, amikor darázscsípés fordul elő, és még a kisgyermek nem találkozott ezzel esetleg a rövidke kis életében, és nem tudjuk, hogy esetleg ez mit vált ki belőle, és ezeket a félelmeket is legyőzve, szeretnénk, ha erre választ kapnánk, hogy ilyenkor mi a teendő. Mert ezeket a törés és vérzéscsillapítást, azt azért tudjuk, újraélesztést mindig jó feleleveníteni – sorolta a bölcsődevezető.
A gondozók a legtöbb esetben orvossal is megnézetik a sebeket, hogy mielőbb, szakember is lássa a gyermekeket.