Rendkívüli ülést tart jövő héten Gyöngyös város képviselő-testülete. Döntés előtt című műsorunkban a frakcióvezetők a napirendre kerülő legfontosabb témákat ismertették. Szó lesz például a partnerségi rendelet megalkotásáról és az Egri út 23 szám alatti ingatlan visszavásárlásáról is.
Szokatlanul sok napirendet kell soron következő rendkívüli ülésén megtárgyalnia a gyöngyösi képviselő-testületnek. Javaslat érkezett például partnerségi rendelet megalkotására. Ez érinti a város gazdálkodó és társadalmi szereplőit, civil szervezeteket, valamint a magán személyeket is.
– Én bízom abban, hogy ez a rendelet kap egy nagyobb nyilvánosságot, illetve a különböző médiumoknak az igénybevételével szélesebb körben lesznek ismertek a város elképzelései és többen fognak megjelenni ezeken a lakossági fórumokon. Ezt sem azért csináljuk, mert kötelező, hanem azért, mert a választókat hívjuk meg és kíváncsiak vagyunk a véleményükre – fogalmazott dr. Végh Attila.
Hétfőn a jelenleg a Volán tulajdonában lévő Egri út 23 szám alatti ingatlan visszavásárlásáról is dönt a testület. A cég egy meg nem valósított beruházás miatt döntött az épület eladása mellett.
– Ez azért jött be ez az anyag, hiszen magánál a GYAK-nál, a pályánál lesz egy felújítás, egy lelátó építés és talán a pályát is lehetne egy kicsit növelni, egy hasznos területet lehetne ezzel nyerni a GYAK számára. Viszont amit én aggályosnak tartok, az az, hogy a költségvetésünk nem igazán úgy áll, hogy mi ezt meg tudjuk vásárolni most – sorolta Faragó Tamás.
Az épület megvásárlása, felújítása és funkcióval történő felruházása azonban előnyökkel is járhatna.
– Ott elkészül majd egy 200 millió forintos beruházás, egy lelátó, amihez jó lenne majd, ha társulna egy kávézó rész, egy olyan rész, ami családbaráttá tenné a pályát. Tehát a családok kimehetnének sportolni, vagy ha mérkőzés van, vagy sportesemény van, akkor a család azon tagjai is jól tudnának szórakozni, akiket mondjuk ez nem érdekel – vélekedett Kiss Tivadar.
Műsorunkban lehetőség nyílt a 2017-es év első felének értékelésére is. A frakciók közötti és a hivatalon belüli együttműködés is jónak mondható, rugalmasan tudják kezelni a kényszerű átcsoportosításokat is. A képviselőknek azonban a jövőben megoldást kell találniuk az eléjük kerülő nagy számú napirendi pontok lefaragására.