Elfogadta a Helyi Esélyegyenlőségi Programtervet, legutolsó testületi ülésén a képviselő testület. A 2013-ban indult projekt 5 évre szól, így az idei volt az utolsó. Ennek köszönhetően több rendelet is született, és folyamatosan pályázatokat nyújtottak be annak érdekében, hogy segítsék a gyermekeket, a mélyszegénységben élőket, a nőket, az időseket és a fogyatékkal élőket. 2018-ban egy teljesen új esélyegyenlőségi programterv készül majd, melynek kidolgozását már év elején elkezdik.
Pozitívnak számít, hogy 2016 és 2017 között nagyon sok minden megvalósult Gyöngyösön. Így például tavaly elfogadták az ifjúsági, kulturális-és sportfejlesztési koncepciót, mindemellett több rendelet is született az esélyegyenlőséget illetően.
– Ilyen például a szociális rendelet január elsejei módosítása, a méltányossági ápolási díj ismételt bevezetésével kapcsolatban, a testület elfogadta a felsőoktatási ösztöndíjat, 35 év alatti fiatalokat segíti. Tavalyi évben, novembertől a 9 tagóvodát érintően van óvodapszichológus, emellett pedig autista fejlesztő pedagógus, tehát nem minden település mondhatja ezt magáénak – részletezte dr. Horváth Gábor intézményirányítási igazgató.
Öt csoportot különböztethetünk meg – mondja az igazgató. A gyermekeket, a mélyszegénységben élőket, a nőket, az időseket és a fogyatékkal élőket. Fontos tudni, hogy az önkormányzat többféle pályázatot adott be, és továbbra is erre törekszik, annak érdekében, hogy segítse őket.
– Például a nők, családok helyzeténél a nők a családban és a munkahelyen, családbarát munkahelyek, vagy például az Észak-nyugati városrésznek a rehabilitációja, de többet fel lehetne sorolni. Ezek mind-mind olyan pályázatok, amelyek, ha megvalósultak, vagy meg fognak majd valósulni, akkor fogja segíteni ezeknek a gyöngyösi polgároknak a helyzetét – tette hozzá az igazgató.
A hatékonyabb munka érdekében megalakult az úgynevezett HEP fórum is. 2018-ban egy teljesen új esélyegyenlőségi programterv készül majd, melynek kidolgozását már év elején elkezdik – tette hozzá dr. Horváth Gábor.