Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Döntés előtt

Döntés előtt

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A költségvetési rendelet módosítása, a művelődési központ további működése és a parkolási rendelet. A csütörtöki képviselő-testületi ülés 55 napirendi pontjából a legfontosabbakat ismertették a frakcióvezetők Döntés előtt című műsorunkban.

A testület korábbi döntése értelmében más üzleti struktúrában és új ügyvezetővel folytatja működését a GYÖNGYÖK. A testület emiatt módosítani fogja csütörtökön a költségvetési rendeletet, mivel a költségvetés tervezésekor úgy tervezték a bevételeket és a kiadásokat, mintha egész évben önálló intézményként működne.

– Technikai okok miatt, vagy jogszerűségi okok miatt csúszik az átadás időpontja, tehát nem április 30-ával, hanem május 31-el fog megszűnni a GYÖNGYÖK mint intézmény és az átadás a nonprofit kft részére június 1-jétől valósul meg. Az időarányos elosztás átvezetését tartalmazza elsősorban a költségvetési rendelet módosítása – magyarázta dr. Végh Attila.

A Művelődési Ház további működéséről külön napirendi pontban is tárgyal majd a testület.

– Az biztos, hogy az ügyvezető feladata lesz az, hogy esetleg szponzorokat szerezzen a rendezvényekhez, ő projektekben gondolkodik és szerintem nagyon jól gondolja, hogy egy adott rendezvény mentén azt menedzselni kell, folyamatosan végig kell vinni dinamikusan energiával telve, hogy a végén egy nagyon jó rendezvény legyen, de igazat adok frakcióvezető társamnak, hogy tiszta szabályok, világos, átlátható működés, ezeket most kell megalapoznunk ahhoz, hogy jól működjön – magyarázta Kiss Tivadar.

A parkolási rendelet is napirendre kerül. A testület a város több problémás pontjával is foglalkozni fog és megoldásokat keresnek. A legnagyobb fejtörést a buszmegálló és a toronyház környéke okozza, hiszen az ingázók egész nap ezen a két környéken parkolnak.

– Eddigi tapasztalat az volt, hogy próbáltuk kiszorítani onnan az ott parkolókat. Ilyen a toronyháznál a sorompó betétele. Ennek viszont jobban örülök, mikor van egy konkrét javaslat, hogy például a belső buszmegállónál a Honvéd utcában lehet majd parkolni annak aki ingázik. Tehát azért meg kell annak az esélyét adni, hogyha valaki ingázik, akkor az tudjon hol parkolni – fejtette ki Faragó Tamás.

Műsorunkban a frakcióvezetők beszéltek a sokak által hiányolt fő téri teraszok kitelepítéséről is. Hangsúlyozták, az engedéllyel rendelkezők már kipakolhatnának annak ellenére, hogy az egységes látképet biztosító árnyékolók még nem érkeztek meg. Keresik a választ, hogy mi akasztotta meg a folyamatot.


Tovább az archívumra