Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Összeült az idősügyi tanács

Összeült az idősügyi tanács

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A Mátra Művelődési Központ felújításáról, a helyi tömegközlekedést érintő változásokról és a fagallyazásról értekeztek ma az Idősügyi Tanács tagjai a negyedéves ülésen. A szociális kérdések megvitatása mellett fontos napirendi pont volt még a parkolási rend módosítása a buszpályaudvar és a toronyház környékén.

Megtartotta negyedéves, munkatervszerinti ülését az Idősügyi Tanács. A délután folyamán nem csak szociális kérdésekről, hanem például a parkolási rend változásáról, vagy a fagallyazásról, virágosításról is konzultáltak az érintettek.

– Az egyik a szociális igazgatóságnak lesz egy ilyen ismertetője, szociális ellátásokról írásban kiadjuk, hogy milyen olyan segélyformák, segítségek lehetnek az idős társadalomnak, vagy egyáltalán a Gyöngyösi lakosoknak, a másik téma meg egy érdekes – azok az aktuális dolgok, ami kicsit kiverte a biztosítékot a közvélemény felé egy-két testületi döntés: autóbusz közlekedés, menetrend átalakítás – sorolta Hiesz György polgármester.

Az egyik sokakat érintő napirendi pont volt például a Mátra Művelődési Központ felújítása is.

– Vannak civil csoportjaink bent egyrészt, azok az uniós pályázatoknál fellépő gondok, hogy lehet, hogy nem lehet használni menet közben, ahogy a kerékpárutat sem lehet használni a féléves építés alatt, ami sok bosszúság, sok nehézséget okoz, de hát a végén reméljük, hogy egy jó beruházást kapunk vissza a kerékpárút vagy a művház esetében is – tette hozzá Hiesz György.

Az ülésen szó esett a helyi tömegközlekedést érintő változásokról is, melyek nem csak a munkába járó, hanem a nyugdíjas lakosokat is érintik. Több jelenlévő is nehezményezte, hogy a délutáni órákban ritkábban járnak a buszok.


Tovább az archívumra