A város több pontjáról érkeztek az elmúlt hetekben patkányokkal kapcsolatos lakossági bejelentések. 3 héttel az idei első patkányirtás után a szakemberek ellenőrizték a Gyöngyös különböző pontjain kihelyezett mérgeket és ahol szükség volt rá, pótolták azokat.
Ezt a 3 héttel ezelőtt kihelyezett mérget szemmel láthatóan megdézsmálta egy patkány. A szakemberek ilyen speciális pogácsákkal végzik évente 4 alkalommal Gyöngyösön a patkányirtást. Ma a május elején kihelyezett patkányirtó szerek állapotát vizsgálták meg.
– Jöttek bejelentések, kimegyünk a címekre, ott legfőképpen a csatornákat szoktuk kezelni, körbenézünk a területen, hogy vannak-e felfúrások, ha van, azokat is lekezeljük. Ezek olyan mérgek, hogy véralvadásgátló van bennük, egy kicsit hosszabb idő, 4-5 nap, mire elkezdenek hullani tőle a patkányok – magyarázta Ordina Zoltán, a Bábolna Bio Kft. egészségügyi kártevőirtó szakmunkása.
A rágcsálók alapvetően rejtőzködő állatok, ám a méreg elfogyasztása után a menekülési ösztön miatt gyakrabban találkozhatunk velük nap közben is. A város több pontjáról érkeztek patkányokkal kapcsolatos bejelentsek, ezért a Városüzemeltetési Igazgatóság előrehozta az idei első patkányirtás hatékonyságának ellenőrzését.
– Jött bejelentés a dombról, a Mérges útról, a Pesti útról, az Aranysas utcából is, meg az egész város területéről is. Nem nagy számban végülis, de minden bejelentés fontos. Ezeket megnézzük, utánajárunk és ahol lehet, és ahol bejelentések vannak, ott teszünk még ki mérget – sorolta Kovalcsik József, az önkormányzat városüzemeltetési főelőadója.
A patkány föld alatti lyukakban, épületek félreeső részében és a csatornákban él. A populációk teljes felszámolása lehetetlen, de a patkányok számának visszaszorítása érdekében fontos, hogy ügyeljünk a tisztaságra és kerüljük a kóbor állatok etetését, ugyanis a kihelyezett étel a rágcsálóknak is táplálékul szolgál.