Nyolcvan játszóeszközt kellett lezárni nemrég városunkban a 4 évente kötelező minősítés után. A téma még augusztusban került a képviselőtestület elé, ugyanis bár számítottak az ellenőrzésre, a felújítások elvégzésére forráshiány miatt nem kerülhetett sor.
Harminc közterületi és 11 intézményi játszótér több mint 400 játékát vizsgálták a fogyasztóvédelem szakemberei. Az egész városra kiterjedő ellenőrzés esedékes volt, azt ugyanis 4 évente kötelező elvégeztetni.
– Nagyon sok megállapítást tett az ellenőrzés, volt olyan játszótér, amit le kellett zárni, bár ennek speciális oka van, ott távhő beruházás zajlik, egyébként sem használható a játszótér és van sok játszótér, ahol 1-2 eszköz használhatatlan. Illetve annak minősítette a vizsgálat – mondta el Hiesz György polgármester.
Hiesz György polgármester szerint a keletkezett károk jelentős része kivédhető lenne, ha a játszóeszközökön csak a feltüntetett életkorú gyerekek játszanának és rendeltetésszerűen használnák azokat.
– Közel 20 millió forint kéne ahhoz, hogy mindent úgy cseréljünk ki, ahogy a jegyzőkönyvben szerepelt. Az idei költségvetésben 6,3 millió forintot fogunk feláldozni részben 1-1 millió forintot a forráshiány terhére és a képviselők, frakciók saját keretükből adták össze – ismertette.
Mivel a testület számított az idei ellenőrzésre, a pénzügyi bizottság kalkulált felújítási tartalékot a 2018-as költségvetésbe, ám a képviselők egyéb fejlesztésekre elvonták azt. Így idén csupán az intézményi, valamint a frekventált területeken fekvő játszóterek eszközeinek felújítására lesz lehetőség.