17. alkalommal adták át a 2002-ben alapított „Szebb Jövőért” díjakat. Idén 9-en vehették át ezt a kitüntetést, olyanok, akik hátrányos helyzetű családok és személyek megsegítésében kimagasló tevékenységet végeztek. A díjazottak között volt orvos, cégvezető, bányaigazgató és politikus is.
– A szeretet, a béke, az összetartozás és az egymás iránti felelősség – ezekkel a szavakkal jellemezte Lakatos Zsolt, az Együtt Szebb Jövőért Roma-Magyar Egyesület elnöke a díjat, melyet idén már 17. alkalommal adtak át a Mátra Művelődési Központban. A közel 20 éves fennállás alatt 500 ember vehette át ezt a kitüntetést, amit a rászólók segítéséért végzett kimagasló munkájukért kaphatnak meg a díjazottak.
– Ezek az emberek hozzájárultak a békéhez és a szeretet hirdetéséhez. Ők nagykövetek a békének és a társadalom egységesítéséhez járultak nagyban hozzá – fogalmazott Lakatos Zsolt.
Idén 9-en vehették át „Szebb Jövőért” díjat, köztük a gyöngyösi orvosi eszközöket előállító cég vezérigazgatója, Horn Péter is. A cégnél hátrányos helyzetű munkavállalókat is foglalkoztatnak, akiket kiemelt figyelemben részesítenek.
– Természeten ez a díj nem engem illet, hanem valamennyi munkatársunkat, azt a 2500 embert, aki a B. Braun-ál dolgozik. A B. Braun egy etikai kódexben rögzíti azokat az alapértékeket, amit a működése során igyekszik megvalósítani és ennek egyik fontos eleme az esélyegyenlőség. Azt, gondolom ez a díj egy visszaigazolása annak, hogy jó úton haladunk – fejtette ki.
Díjat vehetett át a Visontai bánya igazgatója, Bóna Péter István is. Az erőmű évtizedek óta kapcsolatban van olyan vállalkozásokkal, melyek roma embereket is alkalmaznak.
– Nagyon fontos számomra, hogy azok az emberek, akikkel mi dolgozunk és dolgoztatunk azok így gondolkozzanak és így lássák, hiszen akkor érzik azt a törődést, gondoskodást és segítséget, amit mi próbálunk adni. Igazából mi csak lehetőséget adunk alapvetően, de ők élnek ezzel és ez engem nagyon boldoggá tesz – magyarázta.
„Szebb Jövőért” díjban részesült Dr Budai László a Bugát Pál Kórház osztályvezető, sebész főorvosa. Azt mondja, a vezetése alatt álló osztályon munkatársaival együtt mindig kiemelt figyelmet szentel annak, hogy beteg és beteg között ne tegyenek különbséget.
– Én azt hiszem, hogy ez azért is nagyon jó, mert természetességből adódik. Abból a természetességből, amiben mi dolgozunk, amit otthonról hoztunk, és ahogy a mindennapokban dolgozunk. Próbálunk csapatként dolgozni és próbálunk a beteg embert, vagy akár a nem beteget is partnerként kezelni – húzta alá.
A díjazottak között volt Süli János, tárca nélküli miniszter, Fülöp Attila szociális ügyekért felelős államtitkár, Dr. Gellér László Alajos a Semmelweis Egyetem tanszékvezető- helyettese, Németh Gergő a Drogmentes Világért Alapítvány elnöke, valamit Nyíri László a Városrendészet igazgatója és Soltész Sándor közterületfelügyelő.