Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Ebben az évben is Gyöngyösön jártak a Magyar Honvédség vezérkari tanfolyamán részt vevő tisztek

Ebben az évben is Gyöngyösön jártak a Magyar Honvédség vezérkari tanfolyamán részt vevő tisztek

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A katonák a település gazdasági működésével és közbiztonságával kapcsolatban is tájékoztatást kaptak a város döntéshozóitól.

Gyöngyös történelmét, gazdasági helyzetét, adottságait összegzi a vezérkari tanfolyam tagjainak Faragó László polgármester. A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem tanfolyamának résztvevői évente ellátogatnak több magyar városba is tájékozódni. A katonai hagyományokkal rendelkező Gyöngyösön is rendszeres vendégek.

A leendő és a mai vezérkar tagjai vesznek részt a képzésen, így számukra fontos, hogy minél nagyobb rálátással rendelkezzenek az ország, a települések működésére – szögezte le a parancsnok. Hozzátette: a felsőfokú tanfolyam hallgatói sajátos szempontokra kíváncsiak egy-egy városban.

A hallgatóknak a katasztrófavédelem vezetője, illetve a városi rendőrparancsnok, Balogh Tibor is előadást tartott Gyöngyös közbiztonsági viszonyairól.

Faragó Zoltán


Az Aktuális napi hírei (2011-06-23 )

Tovább az archívumra