A párt úgy véli: a végtörlesztés lehetősége nem elég, azt szeretnék, ha a hiteleket a felvétel időpontjában érvényes árfolyamon lehetne visszafizetni.

A parlament azóta elfogadta a kormány végtörlesztésről szóló javaslatát, a Jobbik szerint azonban ez nem elegendő a probléma megoldásához, azt szeretnék, ha a hitelesek a felvétel időpontjában érvényes árfolyamon törleszthetnének, a különbözetet pedig a bankok viselnék.
A Jobbik gyöngyösi alelnöke szerint a bankoknak mindez nem okozna jelentős veszteséget, hiszen a devizahitelezéssel jóval nagyobb nyereségre tettek szert.
Az aláírásgyűjtés még egy napig zajlik, a párt október 23-án hozza majd nyilvánosságra, hány aláírás gyűlt össze az országban.
Pifkó Tamás