A Jobbik európai parlamenti képviselője az érpataki polgármester társaságában tartott fórumot Gyöngyösön, ahol az úgynevezett érpataki modellt népszerűsítették.

Az úgynevezett érpataki modell lényegét a borsodi település polgármestere világította meg. Eszerint a közösséget építőket támogatják, a romboló tagokat pedig megpróbálják kiszorítani. A két tábor meghatározása Orosz Mihály szerint az egyéni tettek alapján történik.
Mit ismert, Baráth Zsolt jobbikos képviselő néhány hete a Parlamentben újra szóba hozta a tiszaeszlári vérvád kérdését. Morvai Krisztina a szólásszabadságért kiálló jogászként úgy vélte, Baráth Zsolt arról akart beszélni, hogy régóta nem születtek a magyar érdekeknek megfelelő döntések, és mondanivalója átadásához egy igen erős eszközt választott.
A Duránda ügyeire visszatérve megtudtuk, hogy a képviselőnő filmet forgat az ott tapasztalt állapotokról.
Faragó Zoltán
Gyöngyösi értékek a filmvásznon