Az 1937-ben irodalmi Nobel-díjra jelölt írónő életművét márciusban nyilvánították a magyar örökség részévé, és a kötelező tananyagba vételét is egyre többen szorgalmazzák. A Tormay Cecile Kör által szervezett, és az Ózon Hotelben megrendezett Napkelet konferencia ehhez is közelebb kívánt vinni.

Tormay Cecile első szobrát pár hete avatták fel Budapesten. Az alkotóval, R. Törley Máriával is találkozhattak a Napkelet konferencia résztvevői. A toll formájú Tormay emlékoszlopot, Tóth Péter gyöngyösi fafaragó alkotását viszont most avatták fel az Ózon Hotel udvarán. Itt Faragó László polgármester mondott ünnepi beszédet.
Tormay Cecile-re emlékeztek az ebből az alkalomból indult túra résztvevői is. A cél a mátraházi Meseház volt. Ott Jobbágy Éva, a Tormay Kör elnöke ismertette az életmű rehabilitálására irányuló törekvéseiket, Pánti Anna operaénekes pedig egy énekkel tisztelgett a 75 évvel ezelőtt itt elhunyt írónő előtt.
Borbándi Erik