Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Négy évente, az olimpiák évében mindig megrendezik Gyöngyösön a Mátrai Olimpiát

Négy évente, az olimpiák évében mindig megrendezik Gyöngyösön a Mátrai Olimpiát

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Idén, a londoni világverseny előtt közel 1200 gyöngyös környéki általános iskolás méri össze tudását 3 napon át a mátraaljai városban, 19 versenyszámban.

4. alkalommal rendezték meg a Mátrai Olimpiát Gyöngyösön. 9 település közel 1200 diákja mérheti össze tudását a 3 napos rendezvényen. A szervezők a diákolimpia sportágainak megfelelően állították össze a programot. A gyerekek 19 versenyszámban indulhattak.

Az olimpiai lángot már 6. alkalommal Kiss Antal ezüstérmes gyalogló, a város szülöttje gyújthatta meg, majd felvonult a több száz sportoló.

Magyarország elsőként építette ki az olimpiai iskolák rendszerét. A kezdeményezéssel az első osztálytól kezdve a nyolcadikosokig mindenki megmutathatja tudását 4 évente. A sportot azonban nem csak iskolás kortól érdemes elkezdeni.

Az eseményre 2 olimpikon is érkezett, akik az idei ifjúsági téli olimpián már képviselték hazánk színeit. Bodnár Zénó és Panyik Dávid gyerekkoruk óta a sport szerelmesei.

Az ő sikereik, és kitartásuk lendületet adhat a Mátrai sportolóknak is az idei megmérettetésen.

Szőlősi Szabina


Az Aktuális napi hírei (2012-06-08 )

Tovább az archívumra