A vállalkozónak, aki a mátraházi szanatórium és a kékestetői gyógyszálló építtetője is volt, sokat köszönhet a Mátra. A szervezők ezért szeretnék minden év szeptemberének második hétvégéjén megismételni ezt a programot, s céljuk az is, hogy felhívják a figyelmet az egykori Csonka villa áldatlan állapotára.

A Csonka család ma is élő tagjainak nevében Csonka Tamás emlékezett. Az ő számára különös jelentőséggel bír Kékestető, hisz fiatalemberként ez volt az otthona, egészen a gyógyszálló 1949-es államosításáig. Azt mondja, édesapjának ez jelentette a vég kezdetét.
A megemlékezők koszorúkat és virágokat helyeztek el a 10 évvel ezelőtt felavatott emlékkövön, mely a hozzátartozók számára több mint egyszerű emlékhely. Azt tartják, hogy az 1964-ben Madridban elhunyt Csonka László szellemét itt találhatják meg. Ezért is támogatják a rendszeres emléktúrák ötletét.
A hozzátartozók továbbra is vállalják a kékestetői Csonka László emlékhely gondozását. Az azonban, hogy mi lesz a párszáz méterre álló romos Csonka villa sorsa, továbbra is kérdéses.
Borbándi Erik