Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Drogkérdésről, őszintén

Drogkérdésről, őszintén

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Marihuana, mefedron, speed, a leggyakrabban használt kábítószerek. A diákok többsége a marihuánáról, a füvezés veszélyeiről szeretett volna többet tudni. A szenvedélybetegségekről szóló nap első eleme volt a Gyöngyösi Református Egyházközség által szervezett, családok erősítését szolgáló programsorozatnak.

A „Kapaszkodó” Családi Erőforrás Központ első projektrendezvényének lebonyolításához 22 millió forint támogatást nyert a Gyöngyösi Református Egyházközség egy európai uniós pályázaton. A 20 hónapos programsorozat első rendezvényén a Mátra Művelődési Központban a szenvedélybetegségekről tartottak előadást és interaktív foglalkozást egykori drogosok és a Ráckereszttúri Drogterápiás Otthon szakemberei Gyöngyös csaknem 100 középiskolásának.

A Ráckereszttúri Drogterápiás Otthon vezetője, Vichtorné Erdős Eszter elmondta: egyre fiatalabbak nyúlnak a droghoz, és egyre nagyobb az úgynevezett dizájner drogok népszerűsége.

Az előadáson gyógyult drogbetegek is vállalták, hogy beszélnek saját függőségükről és szabadulásukról. Egyikük szerint már az is prevenció, hogy a diákokat megérinti és elrettenti az ő történetük.

A résztvevő diákok között sokan tisztában voltak azzal, hogy a meggondolatlan döntéseknek hosszú távú következményei lehetnek. Márton Máté, a Keri kilencedikes diákja úgy fogalmazott: „15-20év múlva ha a mi gyerekeinket fogjuk nevelni, belegondolunk hogy ennyi idősen mi is sok hülyeséget csináltunk és lehet hogy sok olyan döntést hoztunk, amit megelőzhettünk volna, ha odafigyelünk saját magunkra és életünkre.”

A rendezvényen a diákoknak interaktív foglalkozások keretében a rendőrök, a szülők, a tanárok, parlamenti képviselők és újságírók bőrébe bújva kellett megoldást találniuk a drogkérdésre.
Pásztor Csilla


Tovább az archívumra