Március 9-én megalakult a Heves Megyei Területi Agrárkamara új elnöksége. A megyei küldöttek Székely Zoltánt választották meg megyei elnöknek, továbbá 4 alelnököt, 15 osztályvezetőt és 15 országos küldöttet választottak.
Az országos választás március 28-án lesz a parlamentben. Minden megye 15 országos küldöttet delegál és az elnök tizenhatodikként vesz részt az országos küldöttgyűlésen – mondja Székely Zoltán, Heves megyei elnök, aki szerint kiváló személyek vannak a csapatban, így bízik abban, hogy hatékonyan tudnak együtt dolgozni. A megválasztott 15 osztályvezető a szakmai munkáért lesz felelős.
Székely Zoltán beszélt arról is: a földalapú támogatási kérelmek beadása hamarosan megkezdődik. A kamarai taglétszám eddig 700 fő volt, most pedig 4600 regisztrált tagjuk van, de még szeretnének pár ezer tagot beszervezni.
Az abszurd időjárásnak még kárát nem látta a mezőgazdaság, a gobonák egészen kiválóan teleltek, jó termés elé nézünk, a belvíz nem fenyegeti a gazdaságot és jó tavasz várható – foglalta össze végezetül Székely Zoltán.