Átadták a B.Braun kibővített gyöngyösi gyáregységét. A közel 4 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően a gyár területe és kapacitása megkétszereződött. A beruházással száz új munkahely is létrejött.
Megduplázta termelési kapacitását a négymilliárd forintos bővítésnek köszönhetően a B.Braun Medical Kft. gyöngyösi üzeme. Az egyszer használatos orvosi eszközöket gyártó üzemben egy 2900 négyzetméteres csarnokkal bővült a korábbi 2400 négyzetméteres steril gyártótér, és logisztikai raktár is épült.
Bognár József, a B. Braun termelési divíziójának igazgatója elmondta: a gyár teljes területe megújult, a meglévő technológiákat modernizálták, új termékek gyártását kezdték meg. A termékeik 98 százaléka külföldi piacokra kerül.
Horn Péter vezérigazgató arról beszélt: a gyártás mellett dialízis központokat is üzemeltető kft. közvetlenül 2 ezer embernek ad munkát országszerte, az alvállalkozók pedig további ezer munkatársat foglalkoztatnak.
Az itt gyártott termékeket, Bognár József, a gyöngyösi gyár igazgatója mutatta be a résztvevőknek. A B.Braun a térség második legnagyobb munkaadójaként most több mint száz új munkahelyet hozott létre, teremtett, így jelenleg 755 dolgozónak biztosít munkát.
Ez a magyarországi gazdasági helyzetben nagy jelentőséggel bír – ezt már Faragó László polgármester hangsúlyozta, aki szerint beérni látszik annak a munkának a gyümölcse, amelyet a városvezetés az egyik legfőbb célkitűzése, a foglalkoztatás bővítése érdekében végez. Utalt arra, hogy az önkormányzat igyekezett minden segítséget megadni a B. Braun beruházásához, s megemlítette a foglalkoztatás bővülését szintén elősegítő másik, az ipari parkban zajló beruházást is.
A németországi központú, világszerte 46 ezer embert foglalkoztató cég 1991 óta mintegy 60 milliárd forintot fektetett be Magyarországon.
Balázs József országgyűlési képviselő méltatta a tulajdonosok elkötelezettségét Magyarország iránt, s úgy fogalmazott: a német befektetők jelenléte Magyarországon abban is segít, hogy a német munkakultúrát elsajátíthassuk. Emlékeztetett arra is, hogy a rendszerváltás óta meghatározó kapcsolat fűzi össze a magyar gazdaságot a némettel.
A gyöngyösi beruházás megvalósulását az Új Magyarország Fejlesztési Terv- Észak-Magyarországi Operatív Programja 708 millió forinttal támogatta.