Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Születés Hete: első alkalommal Gyöngyösön

Születés Hete: első alkalommal Gyöngyösön

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Idén tizenkettedik alkalommal rendezték meg a Születés Hete országos szakmai, kulturális és tájékoztató rendezvénysorozatot. A szervezők közel hatvan helyszínen várták az érdeklődő párokat, kismamákat, kispapákat.

A rendezvény célja, hogy a látogatók minél szélesebb körben jussanak hiteles információkhoz. Erről többek között a védőnők, szoptatási tanácsadók, baba-mama klubok gondoskodnak.

„Amelyik gyermeket tervezték, az hadd szülessen meg!” – ez a mottója a Gyöngyösi Otthon Segítünk alapítványnak, ezzel együtt pedig a Születés Hetének is, amelyet Gyöngyösön először rendeztek meg.

Táplálkozási tanácsadás, védőnői szolgálat bemutatása, szoptatási tanácsadás – a leendő kismamák ilyen és ehhez hasonló előadásokon vehettek részt. Az érdeklődés nagy volt.

A tendencia azt mutatja, hogy a leendő szülők 2-3 gyermeket terveznek, ugyanakkor ebből egy születik meg. A körülmények, a bizonytalanság, illetve a nagycsaládos minta hiánya okozhatja a problémát – ezen szeretne segíteni az alapítvány – hangsúlyozta Mádiné Pix Judit.


Tovább az archívumra