Új szakma, új esély címmel megváltozott munkaképességű embereknek nyújt képzési lehetőségeket a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal által indított országos projekt. A duális szak– és felnőttképzésekre Gyöngyösön is lehet jelentkezni.
Az informatikai tanfolyam már el is indult a Vármegyeház téren. A megváltozott munkaképességű emberek munkába történő visszavezetésére irányul a képzési rendszer, hogy a rehabilitáció során esélyt kapjanak ezek az emberek is ismét a munkaerőpiacon – fejtette ki az ügyvezető.
Az alapvető informatikai ismeretek megszerzése mellett irodai munkák elvégzéséhez szükséges tudás elsajátítására is lehetősége nyílik a képzésben résztvevőknek.
Egy új szakma, új esély- mondja az ügyvezető, így a hiányszakmákra fókuszálva, a munkaerőpiac elvárásaihoz igazodva indítják képzéseiket.
A duális képzésben résztvevők a gyakorlati tudást olyan cégeknél sajátíthatják el, ahol a megszerzett szakmai ismeretek birtokában, potenciális munkavállalók lehetnek a jövőben.