A Bene Búcsú több mint 300 éves hagyományra tekinthet vissza. Az 1710-13-as pestisjárvány után életben maradt gyöngyösiek szerveztek először a Keresztelő Szent János kápolnához búcsút ilyenkor június végén, hogy megemlékezzenek az elhunytakról. A hagyományt a Bene Egylet elevenítette fel 22 éve. A Bene Búcsú mára igazi közösségi rendezvénnyé vált.
Hagyomány szerint idén is a füredi Keresztelő Szent János kápolnánál kezdődött a Bene Búcsú. A templom melletti járdán látható aszfaltrajzok a gyerekprogramok részeként készültek. Az erdészeti szakközépiskolában gyülekező nyugdíjasok viszont saját hagyományos seregszemléjükre készültek. 16 csoport fogadta el a meghívást arra, hogy fellépjen a folklórműsoron. Õket Bozsik István alpolgármester köszöntötte, aki az esemény közösségépítő szerepét emelte ki.
A Bene Egylet hagyományt őriz ezzel a rendezvénnyel is, csakúgy mint a Kék Ibolya Túra vagy a Hanák Kolos Emléktúra megszervezésével, emelte ki Horváth Imre, az egylet elnöke. Ugyanakkor az idén 25 éves Életet az Éveknek Országos Szövetség tagjaként a nyugdíjas művészeti csoportok és előadók számára is szeretne bemutatkozási lehetőséget biztosítani a Bene Búcsún.
Először vett részt a Bene Búcsún a tarnaszentmiklósiak nemrég alakult tánccsoportja. Mészáros Panni nótaénekes, a Bene Egylet oszlopos tagja, a búcsúk állandó résztvevője viszont utoljára lépett fel ez alkalommal. Az ismét nagy sikerrel bemutatkozó gyöngyöshalászi Gyöngyösbokréta Tánckart azonban még gyakran láthatják majd, várhatóan nem csak a Bene Búcsúban.