Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Öszöndíj-szerződéseket kötött az Apollo

Öszöndíj-szerződéseket kötött az Apollo

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Megtalálta első munkatársait az Apollo. A 2017-ben, Gyöngyöshalászon induló nemzetközi abroncsgyártó cég közel 90 technikus tanulóval kötött ösztöndíjszerződést Gyöngyösön. A gyárba a tanulókat a környékbeli középiskolákból válogatták ki, akik júliusban már munkaszerződést írhatnak alá, majd hollandiai és indiai üzemekben sajátíthatják el a munkához szükséges ismereteket.

Ezzel az eseménnyel megkezdtük a dolgozók felvételét- mondta az ösztöndíj átadó ünnepségen Bányai Tibor HR igazgató. Az Apollo Tyres első európai zöldmezős beruházása Gyöngyöshalászon valósul meg, mintegy 475 millió euróból, ez Magyarország legnagyobb beruházása 2015-ben- tájékoztatták a cég leendő munkatársait, azt a közel 100 végzős technikus tanulót, akikkel a beruházó ösztöndíjszerződést kötött még erre a félévre.

A beruházás első ütemében 975 dolgozót foglalkoztatnak majd, az ösztöndíjat nyert technikus tanulók az első munkatársak, akikkel a cég a tanév végén munkaszerződést köt, így a tanulmányi ösztöndíj összegét, már júliustól közel 200 ezer Ft-os bruttó fizetés váltja fel.

A diákok egy komoly kiválasztási folyamatot követően jutottak el a nem mindennapi lehetőségig, ami az intézményvezetők szerint is rendkívüli.

Mivel a gumigyártás igen speciális szakma, ezért szükség van speciális képzésre is- hangzott el a tájékoztatón. A tanulók oktatását, a technikus vizsga után, júliustól a cég kezdi meg. A fiatal szakemberek először másfél hónap elméleti képzést kapnak, ezek után lehetőségük lesz a vállalat hollandiai és indiai üzemeiben felkészülni a gyöngyöshalászi gyártásra- az ott szerzett tudásra szükség lesz az induló gyárban- mondta a fiataloknak Carl Anderson gyárigazgató. A képzéssel párhuzamosan pedig épül a gyár. Gyöngyöshalászon már folynak a földmunkák, a gyár alapkőletétele április 10-én lesz, és a tervek szerint 2017. elején indulhat a termelés.


Tovább az archívumra