A könyvtárban tartott színvonalas műsor mellett az ünnepkörhöz kapcsolódó előadásokat is tartottak az érdeklődőknek.

A megnyitó műsor után téli népszokásokról, valamint az ünnepekről, hiedelmekről hallhattunk előadást. Pálos Lászlóné megpróbálta feleleveníteni a közönség számára, hogy mely babonák, szokások voltak jellemzők a múltban, és melyek térnek ma vissza. Ezt követően, pedig dr. Barócsy Zoltán, docens kalauzolt el minket a borok és téli ételek világába. Zárás képen az adventhez kapcsolódóan hallhattunk egy ünnepi műsort Csonka Zsuzsa előadásában.
A pályázat a végéhez közeledik, december. 31-ig zárni kell a projektet, azonban a szervezők megpróbálnak minden pályázati lehetőséget megfogni, hogy ennek a színvonalas programnak legyen majd folytatása – tette hozzá Göröcsné Orsó Ágnes.
Szőlősi Szabina
Gyöngyösi értékek a filmvásznon