A kétfordulós vetélkedőn 200 versenyzőből közel 100 fő jutott be a második fordulóba.
Idén rendezték meg második alkalommal a gyöngyösi főiskolán a tanulmányi versenyt, melyre ezúttal nem csak végzős diákok jelentkezhettek, hanem olyanok is, akik már régebben érettségiztek. A verseny célja, hogy a Magyarországi és a határon túli fiatalok össze tudják mérni tudásukat, közgazdaságtan és mezőgazdaságtan területeken, ezen kívül felvételi előtt érezzék, milyen színvonalú a tudásuk, és hogy miben kell még erősíteniük.
A versenyzők mintegy 10%- a határon túli magyar. Az első fordulón 100an jutott tovább akikből kb. 50-en jelentek meg. A diákok többsége ezt az iskolát jelölte meg az első helyen.
Minden versenyző tárgyi jutalomban részesül. Azok a diákok, akik első helyen jelölték meg a főiskolát, és felvételt is nyernek oda, ösztöndíj támogatást kaphatnak.
Dely Martina