Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Abasári borverseny

Abasári borverseny

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Szent András Napi Borversenyt rendeztek Abasáron, immár VI. alkalommal, a település borászainak. A hagyományőrző bormustrára, csak helyi termelők nevezhettek, akik több mint 30 mintával képviseltették magukat.

Olaszrizlinget kóstolnak a zsűri tagjai. Abasár zászlós borából, 6 minta is érkezett, és túlnyomóan most is fehérborokkal neveztek. Az összesen 31 minta közül, 4 volt csak vörös, de 5 rosé fajtát is hoztak a VI. alkalommal megrendezett Szent András napi borversenyre.

Elégedettek az idei terméssel – mondta el Kardos Kiss Sándor, az Abasári Olaszrizling Borbarátok Egyesülete képvisekője, ezért jó eredményekre számítanak a gazdák.

A verseny végeredménye is azt igazolta, hogy valóban jó újborokat produkált a kiváló termés. A zsűri tagjai 7 arany, 12 ezüst 12 bronzérmet osztottak ki a nedűkért a gazdáknak.


Tovább az archívumra