Kincsesbarlang 2 néven második adományboltját nyitotta meg Gyöngyösön a Magyar Vöröskereszt területi szervezete, együttműködve az Almavirág Összefogás, Értékteremtő Szociális Szövetkezettel. A Vértanú utcába bárki beviheti a már nem használt ruháit, ékszereit, könyveit, és bárki vásárolhat is, jelképes összegért. Az adományozási kultúra fejlesztését célzó kezdeményezés szlogenje: „Akár adsz, akár veszel, mindenképpen jót teszel!”
Megnyílt a Magyar Vöröskereszt Területi Szervezete és az Almavirág Összefogás, Értékteremtő Szociális Szövetkezet második gyöngyösi adományboltja, a Kincsesbarlang 2 a Vértanú utcában. A boltot nem csak vásárlók, hanem adományozók is felkereshetik, és bútorokon kívül szinte bármit befogad az üzlet, amiket aztán jelképes összegekért adnak tovább. A vásárlók több körből érkeznek.
– Az egyik olyan kör, aki hozzánk rendszeresen jár, aki a jót-olcsón híve, tehát, amikor mi kiválogatjuk, rendbe rakjuk ezeket a használati tárgyakat, ruhákat, amit kapunk, akkor ő bejön, és 50-től 200 forintig – általában ez az egyen ár – tud válogatni olyat, amire szüksége van, tehát ez egy szociális segítség a számára -magyarázta Liszkainé Aradi Mária.
A második kör a kincsvadász vásárló, aki a régiségek, különlegességek között válogat, de olyanokat is várnak, akik tudatos vásárlók, és támogatják az újrahasznosítás ilyen módját.
A bolt megnyitóján Hiesz György polgármester hangsúlyozta: bízik abban, hogy nagy igény mutatkozik majd a bolt iránt, hiszen segíteni jó, és a testület is többször gondolkodott hasonló bolt megnyitásán.
– Én nagyon remélem, hogy sok-sok olyan ember lesz, aki ide a Vértanú utcába, a piac közvetlen közelébe bejön, tudatosan vásárolni, meg adományt hozni, és nem kell megvárni az év végét, nem kell megvárni a nagy karácsonyi adventi adományozásokat, ide fel lehet pakolni bőrönddel, kosárral, csomagtartóba hozni dolgokat fogalmazott a polgármester.
Az első adományboltot egyébként a Magyar Vöröskereszt indította az Egyesült Királyságban, ahol jelenleg már 8500 ilyen üzlet működik, Magyarországon azonban csak 55 hasonló kezdeményezés van. A Vértanú utcában egyébként beteg gyerekek számára kupakokat is gyűjtenek az önkéntesek.