A Fizioterápiás Szakdolgozók Egyesülete Parádfürdőn tartja VIII. Szakmai Kongresszusát, a hétvégén. A szervezők ezúttal szakítottak a hagyománnyal és nem egy klasszikus gyógyfürdős települést választottak a kétnapos konferenciának, hanem a Mátra egyik települését. Stílusosan a rendezvény jelszavát is ehhez igazították: „Hegyen- völgyön fizioterápia”.
Az ország legkülönbözőbb pontjáról érkeztek a fizioterápiás szakemberek, a Parádfürdőn megrendezett 2 napos kongresszusra. A tudományos előadások fő témaköre az új és korszerű fizioterápiás kezelési lehetőségek a mozgásszervi és légzőszervi megbetegedésekben. A fizioterápia alkalmazásánál nagyon széles a skála, akut és krónikus problémáknál egyaránt alkalmazzák, a prevencióban és a fájdalomcsökkentésben nagy szerepe van – hangzott el a konferencián.
Sokan választják azonban a fájdalomcsillapítókat a kezelések helyett, gyors eredményt remélve- mondta az elnök.
A fizioterápiát már csecsemőkortól a 90 éves korosztályig alkalmazzák. A tudatos életmódot folytatók inkább választják a gyógytornát és a fizioterápiát, a fájdalomcsillapítók helyett- tette hozzá az elnök. A szakemberek felelőssége, hogy melyik módszer, mikor alkalmazható. A szakasszisztensekre egyre nagyobb szükség van, a kórházak és a gyógyfürdők mellett, egyre több szakdolgozó helyezkedik el a privát rendelőkben, és segítik a gyógytornászokat. Így nagy igény van a folyamatos képzésre.
A kongresszus közel 150 résztvevőjét Mudriczki József Parád Nagyközség polgármestere is köszöntötte.
A kongresszuson első alkalommal adták át az egyesület által alapított Csermely Miklós-Díjat. Az ortopéd sebész, reumatológus és fizioterápiás szakorvosról elnevezett elismerést, első alkalommal a budapesti Duhaj Piroska, fizioterápiás asszisztens, egészségügyi szakoktató, az egyesület örökös tiszteletbeli elnöke kapta meg.