Ugar

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Ugyan az idei tanévtől már nem működik a művészeti önképzőkör a Berze Nagy János Gimnáziumban, a kör egykori tagjai közös rendezvényen mutatkoztak be a Mátra Honvéd Kaszinóban. Az apropót ehhez Madaras László művésztanárnak és egykori tanítványának, a képzőművészeti egyetemen tanuló Kőmíves Lucának Ugar című kiállítása adta. A fiatalok a fogalomhoz kapcsolódó életérzéseiket fogalmazták meg versben, prózában, dalban, szóban.

Nem egy hagyományos kiállításmegnyitónak voltak részesei azok, akik elmentek a Mátra Honvéd Kaszinóba ezen az estén. Sokkal inkább egy közös gondolkodás eredményét láthatták, annak a körnek a tagjai részéről, melyről már csak múlt időben beszélhetünk. A berzés képzőművészeti önképző kör egykori tagjai Madaras László művésztanár első hívó szavára eljöttek, hogy a kiállításnak témájául szolgáló Ugar fogalmához kapcsolódóan elmondják gondolataikat. Ki versben, ki prózában, ki dalban.

És persze képzőművészeti alkotásokkal. Az Ugar témát Madaras László választotta, mivel úgy érezte, ebbe sok minden belefér. Ahogy fogalmazott: az ugar a mindennapi életünk, lakóhelyünk, környezetünk. Egykori tanítványát, a volt önképző körös Kőmíves Lucát is ő kérte fel, hogy legyen a társkiállítója. Az ötletet Luca Dzsumbuj című képe adta.

Árvai Csenge az önképző kör korábbi diákvezetője azt mondja, az Ugar téma jó alkalmat kínált arra, hogy megmutassák ennek a csapatnak az életre valóságát is.

Madaras László vallja: a gondolkodó ember könnyebben boldogul. Ezért az ilyenfajta közös gondolkodáson alapuló alkalmakat szeretné gyakoribbá tenni. Ami biztos, a fiatal önképzősökön ez nem fog múlni.


Tovább az archívumra