„Nem csak a húszéveseké a világ” címmel senior sport- és ügyességi versenyt rendeztek a Gyöngyösi Járás időseinek. Idén második alkalommal szervezték meg az eseményt, melyen 9 klub tagjai mérték össze tudásukat és ügyességüket. A rendezvény célja, hogy megmozgassák a szépkorúakat úgy, hogy közben jól szórakozzanak.
Gyöngyös Város Képviselő Testülete idén is megjelentette a már korábbi években is nagysikerű- pályázatát a városi nyugdíjas szervezetek részére. A pályázat célja, hogy ezek a szervezetek segítséget kapjanak a tevékenységükhöz és tartalmas programokkal gazdagítsák az idősek napjait.
– Kilenc csapat van jelen, ami 9 csapat a gyöngyösi járáshoz tartozó idősek klubjai részvételével zajlik. 65 idős ember, most akiket meg tudunk mozgatni ebbe a sportos vetélkedőbe illetve ebben a játékos vetélkedőn – fogalmazott Haraszti Mónika, a Gyöngyösi Idősek Klubja vezetője.
A rendezvényt Hiesz György polgármester nyitotta meg aki kiemelte, hogy nyugdíjas évek után is szükséges a sport, a játék, mely ebben a korban is ugyanolyan örömöt okoz mint gyermekkorban.
Számos ügyességi vetélkedőn vehettek részt, melyek a fizikai állóképességeikhez mérten lettek kialakítva, így például kipróbálhatták a tekét, babzsák dobást és a kupakgyűjtést is.
A csapatok élvezték a programokat, köztük Mészáros Benjamin, aki a mai napig meg tudja érinteni lábfejét nyújtott lábbal.
Béni bácsi a tavalyi évben győztes Nagyréde csapatának tagja, akik elnyerték a vándorkupát. Azt mondja, ebben a korban kiemelten fontos a mozgás.
– A sport a világéletben az élvonalba van, az egészség központja. A sport vidítja a lelket, ha nyer, az ember nagyon sok szervezet van benne, nagyon szeretek sportolni, nagyon szeretem a sportfogadást is nem tagadom, de egy kicsit értek is hozzá. Mindig én is fiatalkoromban is sportoltam meg még mai napig is tornázok minden reggel – mesélte.
A szervezők ezt a vetélkedőt hagyományteremtő céllal indították el, hiszen szeretnék, ha minden évben összegyűlnének a gyöngyös járás idős klubjai, hogy közösen szórakozzanak és sportoljanak.